2. 5. 2006 František Suchan, Vojtěch Gibiš

Kašpařík je spokojenější než se zdá

Třetí titul se Spartou vybojoval útočník Pavel Kašpařík. Písecký odchovanec měl velmi smolnou sezonou, kvůli zranění kolena naskočil v základní části pouze k patnácti zápasům. Nakonec však pro něj sezona skončila šťastně, zakončoval ji dokonce v elitním útoku s Tonem a Markem. Sedmadvacetiletý forvard se nám se svými dojmy svěřil během představení mistrovského poháru v Písku.
Pavle, samozřejmě gratulace k titulu. (Pavel děkuje) Teď za sebou máte týden bouřlivých oslav. Jaký byl?
„Ty oslavy začaly hned v pátek po zápase a několik dní pokračovaly. Záleželo to na výdrži každého z nás a potom také na dobrovolnosti. Myslím, že někteří slaví ještě dodneška, někteří naopak už přestali po dvou dnech, které byly společné týmově. Potom, jak říkám – každý kdo co vydržel a jak si to chtěl užít.“

Na řadě fotek z oslav jste spíše v ústranní, vypadá to, jako byste si váš třetí titul ani tolik neužíval. I teď vypadáte úplně klidně. To to s vámi nic nedělá?
s úsměvem „Určitě tam jsou kluci, kteří to prožívají bouřlivěji, dokážou svou radost dát víc najevo. Nejde o to, že já bych se neradoval. Já si to užívám vnitřně hrozně moc, spíše ale jen sám pro sebe. Kdyby se to nějak dalo změřit, tak jsem daleko šťastnější než se zdá.“

Tradiční otázka – máte tři tituly, kterého si ceníte nejvíce?
„Asi toho posledního, protože jsem měl dost nepovedenou sezónu, kdy jsem byl skoro celou dobu zraněný, pak jsem musel na operaci a vracel jsem se do týmu, který šlapal. Chyběla mi kondice a rozehranost a tím pádem to pro mě bylo těžké. O to krásnější je právě teď ten pocit, když se tady můžu radovat s pohárem, a o to větší mám radost, že sem přijdou děti a další, které to zajímá. Mě by nikdy nenapadlo, že by se mohlo přijít podívat tolik lidí. Jak už jsem říkal, možná to nedávám tak najevo, ale takové to vnitřní potěšení je u mě veliké.“

Jak jste se zmínil, měl jste sezónu zkaženou zraněním a vrátil jste se do sestavy až těsně před play-off. V něm vás ale trenéři zařadili po bok nejproduktivnější dvojice extraligy Ton – Marek…
„Šlo o to, že se zranil Martin Štrba a u nich se vytvořilo místo pro někoho, kdo by jim bránil. Trenéři tam dali mě, prostě to tak poskládali. Potom během zápasů se to stejně měnilo a klidně lze říct, že všichni hráli se všemi. Hráli jsme hlavně jako tým, což byla paráda, něco zkrátka nezapomenutelného.“

Celé play-off jste si nechával růst plnovous. Shodil jste ho hned po posledním zápase?
„Ne ne, až v sobotu po prvním večeru oslav. Hned ten den po finále jsem si ho ještě nechal a oholil jsem se až pak.“

Co pro play-off zvolili ostatní hráči?
„Někteří to nechávali jako já - tak jak to naroste. Jiní manekýni to různě upravovali, zastřihávali, nechávali si bradky a tak. Já jsem říkal, že to nechám růst dokud nevypadneme. A naštěstí to rostlo dlouho a my vyhráli pohár.“

Byl jste vždycky sparťan, nebo jste se jím stal až v době, kdy jste do Sparty přišel?
„Asi až když jsem se tam dostal. Nemůžu říct, že hned od začátku, ale postupem času mi ten klub k srdci přirostl.“

Dnes v 18:30 | Muži
HC Oceláři Třinec
Dnes v 17:15 | Dor.
Piráti Chomutov