16. 3. 2015 Tomáš Lichnovský

Kat Kumstát: Tím to nekončí, jedeme dál

Sparťanskému útočníkovi se na východě Čech opravdu dařilo. V neděli pomohl k výhře Sparty dvěma góly, z nichž ten druhý byl vítězný, a dnes ukončil Hradci sezonu proměněným trestným střílením."Odpočineme si, potrénujeme a jdeme na semifinále," říká po vítězné sérii nad Hradcem Králové spokojený PETR KUMSTÁT.

Sérii jste ukončili v nejkratším možném termínu. Byl ten dnešní poslední krok nejtěžší?
Dneska to nebylo jednoduché, ubývaly síly a nehráli jsme tak urputný hokej. Něco tomu chybělo. Myslím, že síly docházely oběma týmům a dneska se štěstí přiklonilo na naši stranu. Nicméně jsme rádi, že jsme to ukončili už dnes, v nejkratším možném termínu. Před sérií jsme to nečekali, mysleli jsme si, že bude naopak dlouhá.

Souvisel úbytek sil s tím, že jste dnes tak málo stříleli na branku soupeře?
My jsme toho dneska v útoku celkově nic moc nepředvedli. Hradec byl urputnější, dobře napadal, takže jsme se spíš bránili a lítalo to spíš kolem naší brány. Do útoku to dneska nebylo nic moc.

Petr Kumstát

Už to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale pak přišla vaše chvíle, trestné střílení. Zakončení vypadalo nejistě, bylo vůbec chtěné?
Chtěl jsem udělat dlouhou kličku do forhendu a zasunout mu puk mezi nohy. Sice mi to trochu sjelo, ale jsem rád, že se to nakonec povedlo.

Co vám problesklo hlavou, když puk přešel brankovou čáru?
Obrovská radost. Podíval jsem se na hodiny a zbývalo ještě asi čtyři minuty, tak jsem si říkal, že už to musíme urvat.

Jaké máte pocity teď?
Ty nejkrásnější. Jsme rádi, že jsme postoupili, ale tím to nekončí. Jedeme dál.

Co bylo podle vás rozhodující v této sérii, co rozhodlo ve váš prospěch?
Asi přesilovky, ale i oslabení. Obojí jsme hráli výborně. První zápas jsme byli lepší. Řekl bych, že Hradec chtěl strašně dohrávat souboje a někdy měli krvavé oči a pak chodili ven. Myslím si, že tohle jim ublížilo, že nás chtěli řezat za každou cenu. My jsme se s tím vyrovnali perfektně a myslím si, že první tři zápasy jsme v tomhle byli lepší. Vybudovali jsme si náskok a dneska jsme to jenom dotáhli do konce.

Soustředili jste se na to, abyste se nenechali vyprovokovat?
Říkali jsme si, že v tomhle musíme být chytří a myslím si, že jsme to zvládli.

3
Tolik branek nastřílel Petr Kumstát ve dvou posledních utkáních proti Mountfieldu HK

Ve třetím zápase jste dal dva góly a dnes jste přidal další, rovněž vítězný. Cítíte se letos lépe, než v loňském play off?
Já vím, že loni to nebylo ideální a že letos je to trošku lepší, ale já bych to úplně neřešil, jestli někdo dá gól nebo naopak zblokuje střelu. Každý jsme do toho dali maximum a hráli jsme jako tým. Střídačka i šatna žila jako jeden celek a to nám strašně pomohlo.

Po zápase se hodně radoval brankář Filip Novotný…
Tak jasně, Filip nás v té sérii držel a myslím si, že si na něm Hradečtí vylámali zuby. Byl to určitě i souboj brankářů.

Čeká vás desetidenní pauza. Je to pro vás výhoda, nebo byste raději šli na dalšího soupeře, dokud jste rozjetí?
V první řadě musíme zregenerovat. Dneska už bylo vidět, že včerejší zápas vzal oběma týmům spoustu sil. Už nebyla síla na žádné vážnější dohrávání nebo potyčky. Takže si odpočineme, dobře potrénujeme a půjdeme na semifinále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!