1. 12. 2005 Lucie Vítková

Když bude potřeba, troufnu si na Ustrnula, říká Stehlík

Téměř dvě hodiny odpovídal ve středeční podvečer na otázky příznivců obrovitý zadák Richard Stehlík. Rodák ze slovenské Skalice přišel dobře naladěn krátce po odpoledním tréninku a s chutí zodpověděl více než sto vašich dotazů. Řada z nich jej pobavila, nezapomněl příznivcům ani poděkovat. Nejvíce jej v hlavním městě překvapila podpora fanoušků, kteří váží za svým klubem cestu na zápasy venku. Odpovědi na všechny otázky naleznete ZDE!
S minerálkou v ruce usedl sparťanský obránce ke stolu a očima začal hltat první řádky otázek, poté si zhluboka oddychl a spustil. “Ve Spartě se mi moc líbí,“ odpovídal hned několikrát, přesto stále s upřímnou vážností. Z míry jej nevyvedlo snad vůbec nic “Ano, hraji špatně, ale pracuji na sobě, nemějte obavy,“ usmál se nad kritikou jednoho z tazatelů.

Stehlík patří mezi nejvyšší muže Sparty, možná také celé extraligy. Ovšem do ruční výměny názorů se se soupeři příliš nepouští. “Dostal bych hned stop na dva zápasy, ale já ve svém věku potřebuji spíše hrát,“ připomněl přísné pravidlo sympatický hokejista. Kdyby ovšem bylo nejhůře, je připraven své mužstvo chránit. “Jestli bude potřeba, troufnu si i na Ustrnula, vyhrkl bez váhání. Přestože na ledě působí klidně, potyčkám se vyhýbá, zase tak chladný není, jen umí držet nervy na uzdě. “V každém mužstvu je hráč, který mi nesedí,“ přiznal.

Hokejový mladík, jemuž nejvíce chutí svíčková nebo kuřecí maso na všechny způsoby, působil v minulosti především na Slovensku. Dva roky si zahrál také v Americe, kde nastupoval za juniorský tým. “Jednou bych se chtěl za moře vrátit a vyzkoušet si slavnou NHL, vyslovil nahlas své přání. Ovšem v současnosti se Stehlíkovy myšlenky více stáčí ke Spartě. “Věřím, že se zvedneme. Když opomenu utkání s Kladnem, začali jsme hrát pod trenérem Výborným lépe,“ připomněl jednadvacetiletý hráč.

V paměti má Stehlík také nabitý program reprezentace. Jeho jméno figuruje na širší soupisce sousedního Slovenska na olympijské hry, na jaře kalendář reprezentačních akcí čítá také mistrovství světa. “Moc rád bych se o účast na vrcholových akcích popral, netají se hokejista, jenž mezi seniory naskakoval již v šestnácti letech. “Pokud budu na sobě stále pracovat a podávat dobré výkony, mám šanci v reprezentaci být,“ míní.

Nadaný obránce je ve Spartě teprve půl roku, přesto jej řada věcí dokázala mile překvapit. “Obdivuji fanoušky, kteří za námi váží cestu na každé utkání venku. S něčím takovým jsem se nikdy nesetkal,“ vysekl Stehlík poklonu hrstce nejvěrnějších příznivců. Zároveň si však uvědomuje, že fanoušci nemají situaci jednoduchou. Mužstvu se nedaří dle očekávání a předsezónní cíle zůstávají zatím nenaplněny. “Umění je tým podržet i ve chvíli, kdy se mu nedaří. Když se hraje dobře, povzbuzovat je snazší,“ ví šestibodový bek Sparty.

VŠECHNY ODPOVĚDI RICHARDA STEHLÍKA NALEZNETE ZDE!