22. 10. 2022 HC Sparta

Kempný sparťanem! Nebylo nad čím přemýšlet!

Dlouhodobá jednání skončila úspěchem, do Sparty přichází minimálně na dvě sezony reprezentant Michal Kempný. Zkušený obránce by měl zvýšit kvalitu naší defenzivy a také rozšířit možnosti při narůstající marodce. Držitel bronzu z letošního světového šampionátu se do Česka vrací po pěti letech v NHL, kde s Washingtonem získal také Stanley Cup.

Vedení klubu usilovalo o zkušeného zadáka už v létě, jenže Michal Kempný dal přednost smlouvě v NHL, kde se upsal Seattlu. U Kraken si však místo v sestavě nevybojoval, proto se po rozvázání smlouvy přesunul do Česka a upsal se Spartě. Na ledě se hlásil poprvé v sobotu ráno, po obědě pak podepsal s naším klubem dvouletý kontrakt.


Náš sportovní úsek tak získal další velkou posilu. "O příchod Michala jsme stáli už od léta, kdy jsme byli domluvení v případě, že by mu nevyšlo angažmá v NHL. Jsme moc rádi, že jsme zůstali dál jeho první volbou. Je to obrovská posila do naší defenzivy," uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Na novou výzvu se těší také borec, jenž v NHL odehrál téměř 250 zápasů. "Hrozně se mi líbí, že je Sparta tým s nejvyššími ambicemi. Úspěchu podřídíme vše, aby se nám povedlo to, co všichni chceme. A to je vyhrát titul. Na celou tu cestu se moc těším," uvedl před sobotním tréninkem.

Ze zámoří se vrací po šesti letech, které strávil v Chicagu a po výměně do Washingtonu svými skvělými výkony okamžitě pomohl ke Stanley Cupu.

Kempný: V Praze jsme s rodinou doma

Jak vypadalo tvých posledních 48 hodin?
Bylo to trošku hektické období. Řešili jsme rozvázaní smlouvy v zámoří a včera byl na programu přesun do Čech. Dlouhý let. Moc jsem toho nenaspal. Ale jsem rád, že jsem konečně doma. Pocity jsou tedy rozhodně skvělý.

Co rozhodlo pro Spartu?
Nebylo to rozhodnutí ze dne na den. Řešili jsme tuto možnost průběžně. V zámoří to nevyšlo tak, jak jsem si představoval. Odehrál jsem tam v podstatě jen jeden zápas, ve druhém jsem si udělal otřes mozku a od té doby si nezahrál. Na začátku sezony mě pak hned poslali na farmu. Nechtěl jsem být v pozici, v jaké jsem byl loni. S rodinou jsme se rozhodli pro návrat zpět.

Kdy jsi měl jasno o tom, že budeš hrát za náš tým?
Byli jsme domluvení už v létě, že kdyby to nedopadlo, přijdu do Sparty. Máme v Praze rodinné zázemí. Jsme tady doma. Nebylo nad čím přemýšlet.

Pomohlo i to, že jsi s námi trénoval v létě a znal prostředí?
Kluků v týmu znám spoustu. Samozřejmě jsem byl rád za možnost s nimi v létě trénovat a poznat i další lidi v organizaci. Určitě to k tomu napomohlo.

Sledoval jsi výkony Sparty?
Včera po příletu jsem šel shodou okolností s kamarádem na jedno pivo a dívali se na zápas. Byl jsem překvapený výbornou fanouškovskou kulisou, zápas měl výborné tempo.

Na co se ve Spartě nejvíc těšíš?
Na všechno. Po sedmi letech v zahraničí se vracím tam, kde to všechno začalo. Jeden z mých požadavků byl, abych hrál za tým s nejvyššími ambicemi. To je něco, co se mi hrozně líbí. Úspěchu podřídíme vše, aby se nám povedlo to, co všichni chceme. A to je vyhrát titul. Na celou tu cestu se moc těším.

Kdy poprvé nastoupíš?
V neděli to ještě nebude. Potřebuji čas na to se srovnat. Reálně to vidím na středu proti Vítkovicím.


PROFIL A STATISTIKY MICHALA KEMPNÉHO:

Rodák z Hodonína vyrostl v místním klubu, ale pro velký hokej vychovala Michala Kempného slovenská Skalica. Český mládežnický reprezentant se však v roce 2008 vrátil do Komety Brno, a přestože jí o čtyři roky později pomohl ke stříbru, trvalé místo v prvním týmu si nevybojoval.

Zlomovým okamžikem se stalo léto 2012, kdy zamířil na hostování do Slavie a pod vedením Vladimíra Růžičky se v bronzové sezoně zařadil mezi nejlepší obránce soutěže. Kariérní vzestup pokračoval i po návratu do Komety, kde Kempný patřil k lídrům týmu a v sezoně 2014/2015 nasbíral úctyhodných 29 bodů, načež pomohl k zisku bronzu.

V dalším ročníku zamířil člen širšího kádru reprezentace do KHL, kde byl v dresu Omsku třikrát zvolen obráncem týdne a vysloužil si letenku na světový šampionát v roce 2016. Na ruském turnaji zaujal český obránce zástupce Chicaga, kteří si ho vytáhli do NHL.

Účastník Světového poháru strávil u Blackhawks necelé dvě sezony, když byl během druhého ročníku 2017/2018 trošku nečekaně vytrejdován do Washingtonu. A tento krok se ukázal jako životní, protože Capitals i díky skvělým výkonům českého zadáka dokráčeli pro vysněný Stanley Cup! Ačkoliv českého zadáka zužovaly v dalších sezonách zdravotní potíže, přesto odehrál téměř 250 zápasů v základní části.

V květnu 2022 si český reprezentant vybojoval nominaci na své třetí mistrovství světa ve Finsku, kde s českým týmem vybojoval bronz. Na podzim se pokoušel vybojovat místo v Seattlu, ale i přes podpis smlouvy do sezony nezasáhl a v říjnu se dohodl na nové smlouvě se Spartou.


Statistiky

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma

Předkrm před legendami, jedeme do Boleslavi

Program Návratu legend, vstupenky mizí

Junioři uhájili čtyřku! Nadstavbu začnou venku