28. 11. 2023 Matyáš Kot

Kestner: Důležité tři body, jen škoda faulů

Gólový účet domácího zápasu proti Litvínovu otevřel už ve čtvrté minutě Josh Kestner po pěkné akci Romana Horáka. Radost však neměl pouze kvůli své trefě. "Bylo to pro mě speciální, protože se poprvé přišla podívat moje novorozená dcerka," přiznal po utkání střelec, který se poprvé v sezoně prosadil dvakrát za sebou.

Jak moc sis užíval svůj první zápas před takhle zaplněnou arénou?
Bylo to skvělé, přišlo skoro sedmnáct tisíc fanoušků, hrát v takové atmosféře a před tolika lidmi je něco neuvěřitelného. Bylo to zároveň pro mě také speciální, poprvé se přišla podívat moje novorozená dcerka na zápas. Doufám, že taková atmosféra bude po celou sezónu.

Souhlasíš, že jsme Litvínov zbytečně drželi ve hře vlastní nedisciplinovaností?
Souhlas. Byli jsme vyloučeni často a darovali soupeři hodně přesilových her. Musíme si na to dát pozor a hrát více disciplinovaně. Kořen nás ale hodně podržel, což bylo hodně klíčové. Důležité tři body.

Je to poprvé, co jsi skóroval ve dvou zápasech po sobě, je to povzbuzující?
Je to super, cítím se v hlavě více sebevědomější. Roman Horák mě v přesilové hře skvěle našel, dokáže vymyslet šance a hru zjednodušit. Je mezi námi dobrá chemie a doufám, že tomu tak bude nadále.

Co očekáváš od dalšího zápasu v Hradci Králové?
Očekávám úplně stejný zápas jako vždycky. Extraliga je velmi vyrovnaná. My chceme v Hradci urvat tři body a vyhrávat, akorát si musíme dát pozor na zbytečná vyloučení, o kterých jsme mluvili.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!