20. 10. 2011 Lukáš Peroutka

Klíčový moment, říká Treille o brance v oslabení

P r a h a - Francouzský útočník Yorick Treille se na vítězství nad Plzní podílel veledůležitou přihrávkou na třetí branku, kterou domácí vstřelili ve vlastním oslabení. Treille se v třetí formaci s Fosterem a Tomášem Rachůnkem prezentuje důraznou a agresivní hrou: "Na ledě necháváme maximum energie, tento styl mi vyhovuje."

Zvládli jste zápas proti jednomu ze silných celků v extralize, dostali jste se na první místo. Panuje v kabině spokojenost?
Byl to pro nás důležitý zápas a my ho zvládli. Od brankáře až po čtvrtou lajnu jsme v zápase tvrdě makali a jako tým jsme podali dobrý výkon. Je to ale jen jeden zápas, sezóna je dlouhá a musíme se zlepšovat, abychom uspěli.

Určitě to je potěšující hlavně poté, co se vám loni vůbec nedařilo…
Je to pravda, ale loňská sezóna už je za námi a nemyslíme na ni. Žijeme letošním ročníkem a dobře víme, že bude dlouhý. Budou v něm dobré i špatné okamžiky, proto musíme tvrdě pracovat a snažit se neustále zlepšovat.

Yorick Treille

V zápase hrála Sparta několik oslabení, padla v něm i branka na 3:1. Bylo vaše vypíchnutí puku a následná spolupráce s Ivanem Rachůnkem klíčovým momentem?
Asi ano. Bylo to docela štěstí, protože jsem se právě vracel z trestné lavice, dostali jsme se do brejku a dali gól. Byl to velmi důležitý moment, protože když ubráníte přesilovku pět na tři a hned poté dáte gól, úplně se otočí nálada na ledě a dostanete se na koně.

Oslabení se vám vůbec dařilo v pohodě bránit a vy jste v něm dokonce přihrál na branku...
Co se oslabení týká, nedá se toho moc vymýšlet, prostě se snažím hrát s velkým nasazením. Občas se pak naskytne nějaká šance na brejk, ale určitě se nedá říct, že bych se na to soustředil. Prostě to někdy přijde.

Dávají na oslabení trenéři důraz při tréninku?
Samozřejmě. Každý ví, že v oslabení musí na ledě především tvrdě makat, ale trenéři nás poté pečlivě připravují na každý zápas. Říkají nám, co máme dělat, a my se to poté snažíme na ledě splnit.

Nastupujete ve formaci, která hraje velmi agresivně a důrazně. Je to styl hokeje, který vám vyhovuje?
Ano, určitě. Snažíme se hrát jednoduchý hokej, dodržovat systém, vydat na ledě maximum energie. Když přidáme i nějaký ten gól, je to bonus. Musím říct, že mi tento styl vyhovuje a líbí se mi.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Páté místo dorostenců na President Cupu

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů