23. 12. 2011 Lucie Strouhová

Klíčovým momentem byla šťastná branka Petra Tenkráta: Pomohla nám se zvednout

Šest utkání střelec Sparty Petr Tenkrát střelecky mlčel, ale po reprezentační přestávce opět nabil svou obávanou pušku. Skóroval proti Vítkovicím a na ledě budějovického Mountfieldu byl strůjcem důležitého vítězství, když vstřelil dvě branky.

Sparta nepřijela na jih Čech v ideálním rozpoložení. Úvod důležitého střetnutí o první příčku v tabulce prospala a domácí tvrdě trestali. „Zřejmě jsme se ještě neprobrali po reprezentační přestávce,“ pousmál se druhý nejproduktivnější muž Petr Tenkrát.

„Dostali jsme branku hned v prvním střídání, což určitě není příjemné. Nechytili jsme tempo a dlouho jsme se do zápasu nemohli dostat,“ pokrčil bezmocně rameny rychlonohý křídelník, jenž výraznou měrou dokázal mužstvo nabudit. Byť s pomocí paní Štěstěny.

PETR TENKRÁT
V závěru druhé třetiny totiž chyboval domácí strážce svatyně, kterému propadla za záda lehká střela Tenkráta zpoza modré čáry. „Chtěl jsem nahodit puk branku, protože soupeř stál ve čtyřech na modré čáře. I když jsem byl rozjetý, nechtěl jsem zbytečně ztratit puk na modré, tak jsem to jen dloubákem nahodil,“ vracel se ke klíčovému okamžiku samotný střelec.

„Určitě to byl šťastný gól, ale pomohl nám se zvednout a byli jsme za něj moc rádi,“ pokračoval dobře naladěný střelec, který v závěrečné třetině přidal do své sbírky branek ještě jednu. V osmačtyřicáté minutě po ideálním pasu Tona rozhodl utkání ve prospěch Pražanů.

„Toňák mi to skvěle předložil do prázdné branky, kdyby člověk mohl dávat pořád takovéhle branky, byl by hokej strašně jednoduchý,“ pochválil spoluhráče kladenský odchovanec, jenž nakonec prožil tříbodový večer. Ke dvěma brankám přidal ještě asistenci.

Z jihočeské metropole tak Sparta odjela s plným bodovým ziskem a pojistila si místo na samém vrcholu tabulky. „Zasloužili jsme si vyhrát a jsme rádi za tři body,“ rozloučil se čtyřiatřicetiletý forvard.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů