Sérii venkovních zápasů zakončili sparťané ziskem tří bodů a po utkání byl spokojený také křídelník třetí útočné formace Pražanů. "Můžeme být maximálně spokojení. Předvedli jsme dobrý výkon a navíc se nám podařilo Vítkovicím oplatit domácí porážku z prvního zápasu," hodnotil po utkání Klimek. Důležitým momentem zápasu byly tři sparťanské branky během minuty a šestnácti vteřin. "V první třetině jsme položili základní kámen vítězství. Ty tři rychlé branky se na vývoji podepsaly a my jsme si to už dokázali pohlídat."
Sedmadvacetiletý útočník přišel v létě právě z Ostravy a poprvé se na ledě Vítkovic představil jako host. "Hodně jsem se na to utkání těšil a bylo to pro mě hodně speciální," přiznal Klimek. "Měl jsem větší motivaci, protože jsem měl na tribuně rodinu, hodně kamarádů a o to víc mě to vítězství těší," usmíval se. Pravděpodobně ani nikdo z vítkovických hráčů nesháněl tolik vstupenek jako sparťanský útočník. "Těch žádostí bylo opravdu hodně. Přišla celá rodina a hodně mých kamarádů, takže jsem se musel činit."
Jeho spoluhráči se mohou těšit na nějakou pochoutku do kabiny. Tuto příjemnou povinnost přijal se smíchem. "Je zvykem, že když se hraje proti bývalému týmu, tak se po vítězství platí nějaká svačinka do kabiny. Teď to čeká mě."
Vítězství na ledě Vítkovic posílilo pohodu mužstva před nedělním derby se Slavií. "Bude to jiné utkání. Oba týmy berou derby prestižně, navíc bude pravděpodobně vyprodáno, takže nás čeká velký boj." Sparťané první derby vyhráli a chtějí to v neděli zopakovat. "Doufám, že bude opravdu vyprodáno a fanoušci nám pomohou. Snad společně dokážeme Slavii porazit i podruhé," burcoval na závěr sympatický forvard.