6. 8. 2020 Petr Pavlík

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

První zápas Generali Česká Cupu sparťané prohráli 3:4 v prodloužení. U první porážky v nové sezoně byl také mladý obránce JAN KLODNER, který na začátku třetí třetiny vsítil svůj premiérový gól v áčku Sparty. „Byl to skvělý pocit. Mrzí mě ale, že jsme nevyhráli. Výhra by byla určitě cennější,“ přiznává.

Máš za sebou ostrý debut ve sparťanském A-týmu. Jak ses cítil?
Ze začátku jsem byl trošku nervózní. Myslím si ale, že jsem se s tím popasoval celkem dobře. Jsem se sebou spokojený. Mohli jsme vyhrát za tři body, ale nakonec bereme jen bod. Do příštích zápasů se musíme ponaučit.

Za stavu 2:1 jsi vstřelil svůj premiérový gól v A-týmu Sparty. Jaký to byl pocit?
Skvělý. Mrzí mě ale, že jsme nevyhráli. Výhra by byla určitě cennější.

Kolik tě bude stát první gól za áčko?
Kluci mi zatím ještě nic neříkali, doufám, že se tomu vyhnu. (směje se).

Jaký byl klíčový moment zápasu?
Když jsme dali třetí branku, byli jsme o něco lepší. Oni poté bohužel snížili a my jsme trochu polevili. Vyrovnávací gól padl po naší chybě, kdy se nám nepodařilo dostat puk z obranného pásma. Napadaly nám tam dva rychlé góly hned po sobě.

Bylo těžké za nerozhodného stavu udržet chladnou hlavu?
Snažili jsme hrát, abychom se nesesypali. Bohužel nám to nevyšlo. Mysleli jsme si, že po gólu na 3:1 máme výhru v kapse. Hokej se ale hraje šedesát minut. Soupeř nás potrestal a v prodloužení zápas ukončil.

S jakým plánem jste šli do prodloužení?
Samozřejmě jsme chtěli rozhodnout co nejdříve. Prodloužení šli hrát zkušení hráči, kteří dostali od trenérů určité pokyny. V nastavení byl náš soupeř šťastnější.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Chlapík se upsal Ottawě a odjíždí do Kanady