9. 2. 2010 Lucie Strouhová

Klub střelců má dalšího člena, je jím Ondřej Kratěna!

Parádní individuální akce, střela švihem nad lapačku a gól! O šestapadesát minut později vrcholí zápas s Kladnem a do prázdné klece domácích míří vzduchem další puk. Gól! Ondřej Kratěna vstřelil dvě kýžené branky a stal se dalším členem Klubu hokejových střelců!

Další sparťanský klenot si může oddechnout. Po důkladném přepočítávání a škrtech v Kratěnových statistikách už oficiálně vstoupil do Klubu hokejových střelců další muž. Ondřej Kratěna však změny ve svých číslech nevnímal. „Hlavně, že jsem ho nedal dříve a puk mi zase nevzali,“ prohodil s úsměvem na tváři hokejista, jenž se velkého úspěchu dočkal ve dvaatřiceti letech.

„Samozřejmě jsem vnímal, že jsem významné metě hodně blízko. Kluci v kabině o tom hodně mluvili,“ přiznal subtilní útočník, jenž přesto na pokoření magického čísla nečekal příliš dlouho. „Především jsem rád, že to mám za sebou, těch otázek okolo už bylo mnoho,“ oddechl si hráč s patentem na mistrovské tituly.

Ondřej Kratěna

Jubilejní branku vstřelil Kratěna do prázdné kladenské klece ve chvíli, kdy Sparta zuby nehty držela hubené vedení nad posledním týmem tabulky. „Každá branka se počítá, i když při power play jsem jich z těch dvě stě padesáti moc nedal,“ zapátral v paměti.

Za opuštěnou brankou Kladna si pak užíval první radost a přijímal první gratulace. Puk si do sbírky však nevzal. „Viděl jsem ho v kabině, zřejmě ho někdo sebral. Ale nejsem žádný sběratel, určitě udělá radost někomu jinému,“ přeje si olomoucký odchovanec.

Právě v dresu Olomouce vstřelil Kratěna svou první extraligovou branku. Ačkoliv artefakty nesbírá, v hlavě si na významné okamžiky uchovává vzpomínky. „První branku jsem dal Turkovi. Dostal jsem přihrávku od Petra Fabiána a vystřelil nad beton. Je to okamžik, na který se nezapomíná. Puk jsem si ale neschoval,“ přiznal.

Členství v Klubu hokejových střelců si však považuje, málokdo metu 250ti vstřelených branek pokoří. Kratěna patří mezi ty šťastnější. „Jsem rád, že tam jsem. Aby se tam člověk dostal, musí mít především štěstí na týmy, na spoluhráče. To jsem vždycky měl a za to patří i spoluhráčům velké díky,“ skromně dodává.

Ve dvaatřiceti letech však může pomýšlet ještě výš, pár let mezi hokejovými mantinely ještě stráví. „Takhle nepřemýšlím. Chci především brankami pomáhat týmu a doufám, že tam ještě pár gólů spadne,“ přeje si sedminásobný mistr extraligy.

Sparta tak v krátkém časovém sledu může pogratulovat druhému muži, jenž si vystřílel místo mezi extraligovou elitou. Před několika dny stejného úspěchu dosáhl i Petr Ton. „Žádné narážky ale neprobíhaly. Petrovi jsem to moc přál, stejně jako on chtěl, abych tam brzy byl. Dnes mi hodně upřímně pogratuloval,“ řekl.

Kolik jej však úspěch bude stát, prozradit nechtěl. „Určitě mě něco čeká a něco rád dám, kolik to ale bude, zůstane v kabině,“ zůstal tajemný forvard, jenž s roční přestávkou strávil v rudém dresu Sparty deset let.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda