15. 7. 2015 Tereza Velikovská

Kochta garantem protikorupční linky ČSLH

Patron uplynulé sezony a člen Klubu legend HCS Jiří Kochta se stal garantem nově zřízené protikorupční linky Českého hokejového svazu. Z pozice nezávislé osobnosti nepůsobící ve svazových orgánech bude dohlížet na vyhodnocení podnětů, které budou na protikorupční linku podány.

Mezi jeho pravomoci bude patřit například zahájení řízení, spolupráce s dalšími institucemi ČSLH při prošetření podnětu a v případě, že se potvrdí, jeho předložení příslušným orgánům ČSLH k následným krokům a zjednání nápravy. „Chtěli jsme, aby na prošetření podnětů, zaslaných prostřednictvím protikorupční linky, dohlížela nezávislá, mimo svaz stojící a respektovaná osobnost. Jsem přesvědčen, že Jiří Kochta tyto požadavky splňuje, a jsem rád, že se tohoto úkolu ujal,“ uvedl v tiskové zprávě ČSLH jeho prezident Tomáš Král.

Nyní osmašedesátiletý Kochta je členem Klubu legend HCS a v ročníku 2014/2015 plnil roli patrona sezony. V dresu Sparty odehrál 11 sezon, nastřílel 137 gólů a připsal si 286 kanadských bodů. Velkých úspěchů se dočkal také v československé reprezentaci. Na domácím šampionátu v roce 1972 dosáhl na zlato, z mistrovství světa má ještě tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Ve sbírce mu nechybí ani medaile z olympijských her, hned dvakrát přispěl k zisku bronzu.

Dnes v 16:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec

Sparta hraje poprvé venku, čeká ji Liberec

Kapitán Řepík: Bylo to jako zápas play off