2. 10. 2012 Tereza Velikovská

Kočí: Každé střídání je pro nás malý zápas

P r a h a - Pošesté v řadě bez bodového zisku. Sparťanské trápení se prohloubilo i v zápase se Zlínem. Podle obránce DAVIDA KOČÍHO, který byl připraven ochránit Dominika Pacovského i pěstmi, musí hráči dál tvrdě pracovat, projít krizí a poučit se z ní.

Jaká je po šesté porážce v řadě atmosféra v kabině, panuje tam ticho?
No, nálada samozřejmě není dobrá. Chyby nerozebíráme, to nás čeká asi až zítra, kdy si zápas zrekapitulujeme.

David Kočí

Stupňuje se stále špatná nálada týmu?
Samozřejmě. Každá špatná věc má v sobě zárodek něčeho dobrého. Myslím, že sezona je dlouhá, a pokud má tým pomýšlet na nějaké úspěchy, tak se musí naučit procházet i takovými krizemi. Musíme pracovat a soustředit se na každý trénink a každé střídání v zápase naplno a dostat se z toho.

Probíhají nyní tréninky nějak jinak, než obvykle?
Soustředíme se na chyby, které děláme, a snažíme se je odstranit. Pracujeme na našich slabinách. Každý hráč pracuje docela tvrdě, takže doufejme, že se to brzy zlomí.

Kdo je v kabině ve zlých časech největší motivátor?
Samozřejmě starší hráči. Michal Broš dneska přišel do kabiny. Tak nějak všichni se burcujeme a snažíme se motivovat navzájem.

Během zápasu jste se chtěl postrkovat s Kubišem, který radši velice rychle odjel na střídačku. Chtěl jste případnou potyčkou dát týmu nový impuls, jako se to povedlo v Plzni?
Já jsem akorát viděl, že tam došlo k nějakému střetu. Dominik je jeden z našich nejlepších hráčů, které si musíme chránit. Ani jsem neviděl, kdo ho tam vlastně strkal. Kdyby to pokračovalo, tak bych tam vletěl. Nepřemýšlel jsem nad tím napumpovat tým, ono to také nejde dělat pořád, protože by to potom ztratilo takový ten náboj.

Ve čtvrtek vás čeká derby. Myslíte, že souboj s městským rivalem může být tím správným impulsem, po kterém se to zlomí?
Může nám to pomoct. Zatím jsme nad tím tolik nepřemýšleli, zítra to budeme rozebírat a připravovat se na to. Bude dobrá atmosféra, bude to mít náboj. Hlavně se musíme soustředit na každé střídání, brát ho jako takový malý zápas a snažit se ho vyhrát. Tím se z toho snad člověk dostane.