5. 12. 2013 Jiří Liebreich

Kočí: První gól za Spartu si šetřím na Plzeň

Poslední proti prvnímu, aneb Chomutov proti Spartě. Střet Pirátů s Holešovickými překvapení nenabídl, tým z hlavního města zvítězil přesvědčivě 7:0. DAVID KOČÍ nastoupil na ledě Pirátů ve svém prvním zápase sezony. A premiéra to byla povedená, mnohé nechybělo, a mohutný útočník s "S" na prsou mohl dát i svůj premiérový gól za pražský výběr. Nakonec se ale musel spokojit "jen" s větším herním vytížením, než sám očekával. "Ze svého herního vytížení jsem byl příjemně překvapen," poodhaluje s úsměvem.

Jaké to bylo nastoupit do soutěžního utkání po tak dlouhé herní pauze?
Samozřejmě jsem se obával, nehrál jsem půl roku. Po třech týdnech trénování musím říct, že to bylo celkem v pohodě.

Na postu útočníka jste nastoupil proto, abyste se lépe dostal do utkání?
Nastoupil jsem jako útočník čtvrté lajny. Vypadá to, že se se mnou bude počítat spíše do útoku.

V zápase jste se dostal do samostatného úniku, málem se i podařilo vstřelit branku v přesilové hře. Ke konci zápasu jste nastupoval i na přesilovce. Byl jste spokojený s herním vytížením?
Ano, byl jsem velice spokojen. Byl jsem navíc hodně překvapený, že mi to i jakžtakž jezdilo. Už to bývalo i mnohem horší, překvapení je to pro mě tedy velice příjemné. Večer to bude horší (úsměv).

3
tolik střel na branku si stihl DAVID KOČÍ připsat během necelých pěti minut na ledě

Co způsobilo, že jste nastoupil za „A“ tým až nyní?
Přeci jen jsem dlouho nehrál, dnes jsem naskočil do celého zápasu. Naskočil jsem jako třináctý útočník, v průběhu zápasu jsem se do hry dostal více. Takový byl plán, který mi pan Jandač před zápasem řekl. Před sezonou jsme se s trenéry dohodli, že nastoupím do některých tvrdších zápasů. V profesionálním sportu nikdy nevíte, co bude další den. Můžu nastoupit v jednom zápasu či ve vícero.

V situaci, kdy vám původně byla přiznána branka, jste se ani neradoval. Věděl jste, že jste puk netečoval?
Když stojíte před brankou, tak nevíte, jestli to tam padne nebo ne. Potom jsem ale viděl, jak se hráči radují. Až tehdy jsem věděl, že padl gól. Žádnou teč jsem ale nikde necítil. Doufám, že si svůj první gól za Spartu nechávám až v sobotu proti Plzni (smích).

Proti Chomutovu jste nastoupil v aktuální sezoně poprvé za „A“ tým, jak se podařilo skloubit trénování mládeže a vlastní přípravu na Piráty?
Práce asistenta trenéra s Pavlem Geffertem mě ohromně baví. Teď jsem tady, v dění s áčkem. Trénuji, mnohé se taky naučím od trenérů prvního týmu. Funguje to docela dobře, zatím zvládám i já.

V Chomutově jste mohl poprvé zažít sparťanskou formu, je to zřejmě příjemné pobavení se na ledě, obzvlášť při výhře 7:0…
Sparta zatím jede výborně, kluci pořádně makaj na doraz v každém zápase. Je vidět, že nikoho nezajímá, jestli hrajeme proti prvnímu nebo proti poslednímu. Dnes rozhodly dva tři laciné góly, které nám tam naštěstí padly. Musím ale říct, že Chomutov hrál dobře. Vletěli na nás, trochu je zabily ty naše dva tři rychlé góly. To zápas zlomilo. Prvních deset minut hráli lépe než my, možná i celou první třetinu.

Spartu čeká velký zápas v sobotu proti Plzni - Den sparťana. Nenastoupil jste dnes mj. i proto, abyste se připravil na zápas s Plzní, kde byste mohl uplatnit své umění v potenciální bitce s Ryanem Hollwegem? Zápas by to jistě ozvláštnilo…
Samozřejmě že to vypadá, že bych měl být v sobotu nominován na zápas. Jestli budu hrát, to je ale věc trenérů, to musí říci oni. Jestli s Ryanem něco bude, nebo ne, to musí vyplynout ze situace. Má hra se nikdy nijak neměnila, vím, jakou roli v týmu mám plnit. Je jedno, jestli hrajeme s Plzní či s kýmkoliv jiným.

Proti Pirátům to chvíli vypadalo, že si s Angelem Krstevem chcete své umění potrénovat…
Člověk se musí dostat do svých návyků, aby tam ten důraz byl (úsměv).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!