27. 2. 2013 Daniel Ryl

Kočí: Rozhodl povedený začátek zápasu

P r a h a - Do utkání s Kometou Brno zasáhl také DAVID KOČÍ, který zaznamenal několik hitů a odvedl velký kus práce u branky Zdeňka Bahenského. Sparťanský útočník zhodnotil poslední zápas základní části a také čtvrtfinálového soupeře z Třince. "Čeká nás zajímavá série," vytušil.

Davide, základní část se vám podařilo zakončit vysokým vítězstvím nad Brnem. To musí být pořádný důvod ke spokojenosti...
Jsme velmi rádi, že se nám podařilo zvítězit, protože to byl těžký zápas. První minuty byly těžké, ale jak jsme postupně přidávali ty góly a Kometa pomalu odcházela. Pro nás je hlavní, že do vyřazovacích bojů půjdeme na vítězné vlně.

Tento zápas přinesl několik klíčových momentů. Který podle Vás zlomil děj utkání?
Důležité byly dvě rychlé branky, které je evidentně srazily na zem. Mě osobně trochu překvapilo, že na nás Kometa více nevlétla. Čekal jsem, že po nás půjdou od začátku zápasu, ale oni se snažili hrát takticky. Přišlo mi, že neměli takovou chuť vyhrát jako v předešlých vzájemných zápasech.

Vy jste se málem zapsal do listiny střelců. U branky Zdeňka Bahenského jste clonil před brankářem Trvajem a střela Vašeho spoluhráče dojela až do sítě. Netečoval jste kotouč?
Myslím si, že jsem ten puk netečoval. Zdenda prostě vystřelil a já jsem jenom clonil před brankářem. Tomu to propadlo mezi betony a když jsem zahlédl kotouč, tak už pomalu zajížděl do branky.

V posledních zápase nastupujete na staronovém postu. Z obrany jste se přesunul do útoku a tato pozice Vám zjevně svědčí. Jak se v ofenzivě cítíte?
Překvapivě dobře. Já jsem se toho trochu bál, protože v Americe mají menší led. Hra v útoku tedy není tolik o bruslení, ale překvapivě mě to tady baví a přijde mi to akčnější. Dá se udělat více hitů při napadání, zatímco v obraně se člověk tolik neprosadí.

Před čtvrtfinálovou sérií s Třincem čeká na celý tým několik dní pauzy. Jaký bude nejbližší program týmu? Kde vůbec vidíte nejsilnější zbraně čtvrtfinálového soupeře?
Dostali jsme dva dny volna, po kterých budeme tři dny trénovat. Poté nás čeká další volný den, opět tři dny trénování a začneme hrát. Třinec má ohromnou sílu v ofenzivě, kterou táhne několik šikovných hráčů. Musíme hrát velmi disciplinovaně, protože mají dobré přesilovky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál