10. 10. 2009 Oliver Sálus

Kocián: Až ta šance přijde, využiji ji

P r a h a - Brankář juniorské Sparty Ondřej Kocián pustil v zápase proti Liberci pouze jeden gól a jeho tým zvítězil 5:1. Věří, že si ho v budoucnu někdo z A-mužstva všimne a dá mu šanci prosadit se.

Nadějný brankář juniorské Sparty Ondřej Kocián odchytal proti Liberci skvělé utkání. Za jeho záda prošla jediná střela, a také díky němu Sparta deklasovala Tygry 5:1. První třetinu na něj příliš mnoho střeleckých pokusů nešlo, na začátku druhého dějství se při dvojnásobné přesilovce pořádně zapotil. „Musel jsem se udržovat v tempu, zvládnul jsem to,“ komentoval situaci, která je nepříjemná pro všechny brankáře, osmnáctiletý Kocián.

Vítězný gól zápasu vstřelil obránce Drvota, jež odpověděl na trefu libereckých ve vlastním oslabení. „Útočník prohodil našeho beka, myslel jsem si, že to mám, ale puk mu nějak sjel a trefil to bohužel jinak, než jsem čekal,“ popsal jediný gól ve své síti brankář Sparty.

Trenér Žemlička své svěřence po zápase hodně chválil. „S výkonem jsem spokojen a děkuji klukům za body.“ Není divu, domácí svého soupeře přehráli na všech frontách. Dalo se vlastně něco hokejistům vytknout? „Vyhráli jsme pět jedna, nějaké drobné chybičky tam určitě byly, ale nic velkého se vytknout hráčům nedá,“ pochvaloval své svěřence trenér.

Ondřej Kocián, jakožto odchovanec holešovického klubu, věří, že v budoucnu dostane šanci u A-mužstva po vzoru například Filipa Novotného. Ten se ve svých osmnácti letech propracoval z juniorky až na post dvojky A-týmu. Kociánovým oblíbeným brankářem a hokejovým vzorem je Jonas Gustavsson, oblekající dres Toronta Maple Leafs, týmu NHL. „Budu se snažit co nejvíc, abych tu šanci dostal, a když přijde, využiji ji,“ doufá. Budeme věřit, že se v budoucnu Ondřeji Kociánovi povede propracovat do áčka pražské Sparty. Do té doby můžete držet palce sparťanské juniorce, která se v dalších zápasech extraligy juniorů pokusí zopakovat drtivé vítězství nad Libercem. Brankář Kocián by u toho neměl chybět.