18. 1. 2017 Daniel Ryl

Konečně gól! Syn měl narážky, smál se Barinka

Dílo bylo dokonáno! Sparta splnila jeden z hlavních cílů sezony a postoupila do finále Champions Hockey League, v němž se v úterý 7. února představí na ledě švédské Frölundy. Za velký úspěch může vděčit výbornému výkonu v semifinálové sérii s Växjö, když na venkovní výhru 2:1 navázala domácím vítězstvím 4:0, pod které se přesnou trefou podepsal také obránce MICHAL BARINKA.

Nejzkušenější z obránců Sparty byl po utkání pochopitelně spokojený, protože celý tým předvedl bezchybný výkon. „My jsme strašně rádi, že jsme dokázali navázat na zápas u nich a postoupit. V odvetě bylo od začátku vidět, že jsme do toho dali všechno,“ těšilo hráče, jenž byl jedním z nejlepších borců na hřišti.

Svěřenci Jiřího Kalouse ustáli úvodní nástup soupeře a po pár minutách už to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Pražané výborně napadali v útočné třetině a s jistým Tomášem Pöpperlem v zádech dokázali tříštit jeden švédský útok za druhým. „Řekli jsme si, že nebudeme jenom couvat a čekat, ale budeme hrát naší hru. To se nám podařilo a oni už se později do šancí příliš nedostávali.“

Když došlo na vyhlašování nejlepších hráčů zápasů, mezi fanoušky na tribunách často zaznívalo jméno ostravského rodáka. Není se čemu divit, účastník Zimních olympijských her v Soči byl při chuti, obětavě skákal do střel a byl na ledě u dvou vstřelených gólů. „Odehráli jsme dobrý zápas. Kluci si mohli odtrhnout nohy od zadku, výborně jsme napadali a donutili je k chybám,“ řekl zkušený borec.

Třešničkou zápasu byl moment z jedenácté minuty prostřední části, kdy se dvaatřicetiletý obránce opřel do puku a prostřelil brankáře Joacima Erikssona. Pro rodáka z Vyškova se jednalo o první trefu nové sezony a po utkání přiznal, že si ho kvůli gólům dobírá syn Marcel, který válí v dorostech Sparty. „Občas něco pronese. Poslední gól jsem dal někdy vloni v play off, pokud si dobře pamatuju. Nedařilo se mi to dlouho protrhnout, ale jsem rád, že mi tam gól už spadl a zrovna takhle důležitý,“ usmíval se Barinka před novináři.

Bývalý hráč Chicaga či Vítkovic ocenil zejména zájem diváků, kterých dorazilo přes dvanáct tisíc a vytvořilo bouřlivou kulisu. „Bylo to famózní! Pak se hraje samo, nám to určitě pomáhá a věřím, že to pomůže celé soutěži, protože diváci viděli, že jsou to kvalitní zápasy.“ Pro sparťanské fanoušky byl ovšem poslední, protože finálové utkání se odehraje na ledě Frölundy.

Bude to podobné, oni budou hrát jejich urputný hokej a my se s tím pokusíme vypořádat.
Michal Barinka o finále CHL

„Určitě nám to je líto, ale nic s tím neuděláme. Musíme se s tím vypořádat. Reglement soutěže je takový a soupeř má bohužel v součtu za celou sezonu lepší výsledky než my,“ dodal autor jedné střely. Ve finálové bitvě se sparťané už počtvrté v sezoně utkají se švédy, když je tentokrát čeká těžká Frölunda. „Bude to podobné, oni budou hrát jejich urputný hokej a my se s tím pokusíme vypořádat. Trenéři nám ukážou video a vymyslí nějakou taktiku.“

Čerstvý finalista, který ukončil švédsko-finskou finálovou nadvládu v soutěži, bude nejdříve muset přepnout na domácí soutěž, kde bude potřeba sbírat body. „Máme nabitý program, projevilo se na nás hodně zápasů i cestování, ale my se na to nemůžeme vymlouvat. Máme dostatečně široký kádr na to, abychom na výkony z Ligy mistrů dokázali navázat v extralize,“ uzavřel Barinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jurčina: Urputná bitva se spoustou emocí

TRI - SPA 5:4sn - Sparťané vybojovali bod

Rousek: Skvělá bojovnost vedla k úspěchu

LIT - SPA 3:5 - Výhru vystřelil kapitán Řepík