28. 9. 2014 Tomáš Lichnovský

Konečně to tam padlo, oddechl si Kumstát

Až do nedělního zápasu proti Olomouci musel čekat křídelník první formace PETR KUMSTÁT na svou premiérovou trefu v novém extraligovém ročníku. Jeho zásluhou Sparta ve druhé třetině vyrovnala na 1:1, ale to nebylo všechno. Holešovický útočník si připsal také třetí branku domácích a upravil skóre na konečných 3:1. Dvougólovým přídělem se tedy sparťanský dlouhán podílel již na třetím vítězství Sparty v řadě.

Co prožívá útočník, když čeká tak dlouho na gól?
Samozřejmě je z toho nešťastný. Myslím si, že každý útočník chce dávat góly, ale někdy to tak v sezoně bývá.

Petr Kumstát

Budete teď v prvním útoku vy střelcem?
Tak to nevím, dal jsem teprve první dva góly. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli zápas, nezáleží na tom, kdo ty góly dá. Ale pro pocit útočníka je to určitě dobré. Nejdůležitější je, že jsme ten západ dneska otočili.

Oba vaše góly byly z blízkosti brány, je to vaše teritorium?
Určitě, takové góly kolem brány dneska padají nejvíc a je potřeba se tam hodně motat a ty puky dorážet.

Vyhráli jste potřetí za sebou, byl ten zlom ve vyhraném derby?
Asi jo, zlepšili jsme pohyb a začali jsme líp bruslit. Předtím nás soupeři přehrávali a přebruslovali, ale teď jsme to hodně zlepšili. Ta první třetina nebyla dneska z našeho pohledu nic moc, takže si nemůžeme myslet, že nám to půjde každou třetinu tak jako na Slavii nebo v Brně, to se nám pak určitě hraje daleko líp. Ale vážíme si toho, že jsme dnešní vítězství vybojovali.

Spoléhá se na váš útok, že se bude gólově prosazovat?
Myslím si, že se musíme spoléhat na každý útok. Minule to vyšlo jinému útoku, dneska našemu a příště to může vyjít zase úplně jinému.