23. 4. 2024 Daniel Ryl

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

I díky poctivé práci se Jakub Konečný stal v mladém věku stabilní součástí áčka Sparty, ve kterém po necelých třech sezonách končí a odchází za novou výzvou. "Chtěl bych všem ve Spartě poděkovat, jak mi pomohli a jak se o mě od mého příchodu starali, což se v mém věku nepoštěstí každému. Jsem jim moc vděčný, stejně tak jsem si vždycky vážil šance, kterou jsem ve Spartě dostal," říká ve svém posledním rozhovoru jednadvacetiletý útočník.

Je zklamání z předčasného konce sezony o to větší, když už víš, že nepřijde další šance?
Určitě je to pro mě obrovský zklamání. Odehrál jsem v áčku už třetí sezonu, ale letos jsem v týmu cítil největší sílu. O to víc mě mrzí, že se loučíme takhle. Chtěl bych ale všem ve Spartě poděkovat, jak mi pomohli a jak se o mě od mého příchodu starali, což se v mém věku nepoštěstí každému. Jsem jim moc vděčný!

Byla to pro tebe velká hokejová škola?
Obrovská. Snažil jsem se užívat každý den, ale na druhou stranu plnit úkoly, které mám. Uvědomuju si, že se v mém věku nepoštěstí prorazit do áčka Sparty každému. Tým je každý rok nabitý, takže jsem se snažil učit od nejlepších a zlepšovat se.

Z lídra juniorky se stal specialista na oslabení a hru s pukem. Byla to cesta, jak se prosadit v nabitém áčku?
O tom to celé je. Tým je extrémně nabitý, takže jsem byl rád za jakoukoliv roli. Přijal jsem ji a snažil se být co nejlepší. Snažil jsem se zlepšovat a posouvat, což se mi podle mého docela dařilo.

Ač je tým nabitý, mládí dostává prostor. Byla pro tebe adaptace o to snazší?
Je dobrý, když k sobě máte v kabině někoho mladšího. Pokecáme si nejvíc, ale není to tak, že by se starší kluci s mladými nebavili. Všichni se mezi sebou normálně baví, což je pro mladší hráče vždycky jednodušší, když ho starší kabina takhle přijme.

Všichni včetně fanoušků tvoji roli a práci oceňovali, vnímal jsi to?
Určitě jsem to vnímal. V týmech jako Sparta to prostě takhle je. Samozřejmě, že se řeší hráči, co mají body a dávají góly, ale v úspěšném týmu musí někdo dostat i takovou roli. Já jsem rád, že jsem ji dostal. Hrozně jsem si toho vždycky cenil a byl rád, že hraju ve Spartě.

Odcházíš právě proto, aby sis vyzkoušel větší roli?
Tohle je určitě hlavní důvod, proč jsem se rozhodl odejít. Rád bych zabojoval o něco větší roli. Vůbec to není tak, že bych na Spartu zanevřel. Člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane. Je možné, že se někdy vrátím zpátky. Pro svůj rozvoj jsem se aktuálně rozhodl takhle a věřím, že to bude správný krok.

Motivuje tě i potenciální odchod do zámoří, kde na tebe skončila draftovací práva Buffalu?
Zrovna před pár dny mi z Buffala volali a oznamovali mi, že nedostanu smlouvu. Aktuálně je u nich těžké podepsat, protože jak se nedostávají do playoff, mají hrozně moc smluv na mladé hráče. Říkali, že to není o tom, že bych neměl výkonnost, ale že by potřebovali vidět i trošku víc herní praxe.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest