8. 12. 2023 Daniel Ryl

Kousal: Gól jsem slavil víc, než jsem chtěl

Útočník Pavel Kousal prožil speciální návrat do Mladé Boleslavi, kde nám pomohl gólem k vítězství 6:3. "Když hraju proti Bolce, dám jí pokaždé gól, takže jsou asi můj oblíbený soupeř," usmíval se po skalpu svých bývalých parťáků, pro jejichž výkon měl však zasloužená slova chvály.

Byla Mladá Boleslav více než důstojným soupeřem?
V některých pasážích byli podle mého i lepší. Škoda pro ně, že nedávají víc gólů při hře pět na pět, což je asi tím, že se jim celkově nedaří. Na druhou stranu jim vychází přesilovky, takže si myslím, že jim to začne padat.

Jsi tedy s výkonem spokojený?
Měli jsem velmi vstup do první třetiny, díky kterému jsme nakonec dali dva góly a vedli. Do druhé i třetí třetiny jsme vstoupili lehkovážně, a přestože jsme odskočili na tři góly, udělali jsme chyby. Dva zbytečné fauly dokázala Mladá Boleslav potrestat a dala dva góly. My jsme na štěstí rychle zareagovali a nakonec vyhráli.

Ukázaly vám fauly varovný prst před dalšími zápasy?
Určitě. Musíme hrát furt stejně a zodpovědně. Nesmíme se nechat uchlácholit vedením a hlavně nefaulovat v útočném pásmu.

Jak se ti v Mladé Boleslavi hrálo, když jsi tu ještě v předešlé sezoně působil?
Bylo to pro mě speciální. Už při rozbruslení jsem byl trošku nervózní z toho, jak jsem bruslil na druhé straně a bál jsem se, abych pak nevystřídal na střídačku Boleslavi. (směje se)

Užil sis i přivítání fanoušků?
Jo, slyšel jsem, jak na mě řvali, že jsem ubožák. (směje se) Oslava gólu mi trošku ujela. Moc gólů jsem zatím nedal, tak jsem si ji užil trošku víc, než jsem vůbec chtěl.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!