5. 11. 2023 Matyáš Kot

Kousal: Věřili jsme si celý zápas

Před odjezdem na reprezentační sraz se Pavel Kousal rozloučil se Spartou dvěma asistencemi a hlavně třemi body do tabulky. "Věřili jsme si, že vždy dokážeme skóre zlomit na naši stranu," řekl po utkání.

Z posledních šesti zápasů jsme získali pět výher, poslední zápas ale rozhodně nebyl jednoduchý, je to tak?
Přesně tak. Dali jsme dost gólů, ale bohužel jsme vždycky udělali nějaký faul, rozhodčí jich tentokrát pískali hodně. Bohužel jsme si moc nedokázali pohlídat soupeřovy přesilovky. Jsme rádi, že jsme dali čtvrtý gól, poté jak jsme skórovali do prázdné branky a následně si zazpívali pátou. Takže nakonec příjemný večer.

Bylo to utkání o trpělivosti?
Určitě jo, věděli jsme, že i kdyby to bylo po dvou třetinách 0:0, tak to v poslední třetině dokážeme zlomit na naši stranu.

V úvodu to bylo na střely v poměru devatenáct – nula pro vás, bylo to frustrující, když jste Plzeň tolik dostávali pod tlak?
Měli jsme držení puku asi devadesát procent, neměli jsme ale nikoho před brankou, aby do ní puk dorazil. Když ho brankář vidí, dokáže většinou všechno pochytat. Frustrace tak pramenila především z naší chyby.

Ve chvíli, když Plzeň srovnala, bylo důležité nepanikařit?
Už jsme to párkrát zažili. Bohužel se nám v sezóně stává, že vždycky dáme gól a poté ho naopak dostaneme my. Takže se z toho musíme maximálně poučit.

Pro vaši formaci to byl ale povedený večer, souhlasíš?
Určitě ano. Buďme rádi, že nám tam něco spadlo.

Jak se těšíš na reprezentační sraz?
Na reprezentaci se vždy těší každý hráč. Budu se snažit hrát co nejlépe to půjde. Uvidíme, s kým budu hrát a jak se bude dařit.

Na reprezentaci vás čeká cestování mezi Finskem a Švédskem.
Už jsem jednou podobné cestování absolvoval, není to tak hrozné. Kdyby se hrál zápas u nás v Čechách a poté se letělo do Finska nebo do Švédska, bylo by to horší. Takže je lepší přeletět na zápasy na severu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu