5. 1. 2023 HC Sparta

Kousal do Sparty, Přibyl a Dvořáček hostují

Do Sparty přichází čtyřiadvacetiletý útočník Mladé Boleslavi Pavel Kousal, který bude hájit sparťanský dres i v následujících sezonách. Na hostování do konce sezony odchází opačným směrem Daniel Přibyl s Davidem Dvořáčkem. Práva na oba hokejisty zůstávají Spartě.

Pavel Kousal byl v letošní sezoně suverénně nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Mladé Boleslavi, to samé se mu povedlo i v uplynulém extraligovém ročníku. „S Pavlem jsme domluvili na setrvání ve Spartě do konce této a na další dvě sezony. Ve čtyřiadvaceti letech má ty nejlepší hokejové roky před sebou. Už teď dokáže být týmovým lídrem a být velice produktivní,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Pavel Kousal je se svými statistikami aktuálně třetím nejproduktivnějším hráčem klubu.

Opačným směrem odchází na hostování do konce sezony Daniel Přibyl a David Dvořáček. „Příba požádal o uvolnění do týmu, kde dostane větší prostor. Máme spolu skvělé vztahy a rozhodli jsme se mu vyhovět,“ uvedl Hlinka. „S Davidem Dvořáčkem budeme jednat o pokračování ve Spartě v dalších sezonách, rozhodně ani jednomu dveře zpět do Sparty nezavíráme,“ ubezpečil sportovní manažer, který zároveň oběma poděkoval nejen za výkony v této sezoně.

Kousal: Výměna probíhala nečekaně narychlo

Užil sis první dopoledne ve Spartě?
Jo, všechno je super. O tom, že jdu do Sparty, jsem se dozvěděl až ve středu pozdě večer, takže jsem byl trošku překvapený. Vůbec jsem nečekal, že to bude takhle narychlo. Zázemí je tu ale skvělý, kabina je hezká a kluci byli v pohodě. Hodně se se mnou bavili, některé už znám z dřívějška, takže to pro mě bylo super.

Jak ses cítil na prvním tréninku?
Tempo bylo vysoký. Jak je tu hřiště menší, čekal jsem trošku něco jiného. (usmívá se) Trénink byl super, bavilo mě to. Na prvním cvičení jsem byl trošku nervózní, ale pak už to bylo dobrý.

Bereš Spartu jako posun ve své kariéře?
Určitě jo! Říkal jsem si, že ve Spartě jsou trošku jiní hráči, kteří mě posunou dál. Věřím, že se mi bude dařit jako v Mladé Boleslavi, ideálně ještě lépe.

Aktuálně jsi naším třetím nejproduktivnějším hráčem, věděl jsi to?
(směje se) Ne ne, ani jsem neměl šanci o tom přemýšlet. Já jen doufám, že kluci v Boleslavi dostanou trošku impulz a zvednou se, protože situace tam není úplně dobrá.

Hrálo roli, že tým trénuje Miloslav Hořava, kterého znáš z Mladé Boleslavi?
Za mě je to jeden z nejlepších trenérů. Kdybyste se zeptali kohokoliv, koho trénoval, řekne vám to stejné. Jsem rád, že je tu zrovna on.

V našem týmu bys měl strávit i další dvě sezony. Jsi rád, že máš jistotu?
Rozhodoval jsem se dlouho, ale doufám, že mě Sparta posune. Nechci říkat všechny důvody, proč jsem se tak rozhodl, ale jsem hrozně rád, že tady můžu hrát. Doufám, že v Boleslavi nebudou naštvaní a tady mě budou mít fanoušci rádi. Moc se sem těším!

PROFIL A STATISTIKY PAVLA KOUSALA:

Rodák z Jihlavy nastartoval svou kariéru v místní Dukle, kde prošel mládežnickou strukturou až do juniorky. Produktivní mladík v sezoně 2015/2016 sbíral mezi staršími více než bod na zápas a zahrál si na mistrovství světa do 18 let, proto nebylo překvapením, že po povedeném ročníku odletěl vyzkoušet štěstí za moře.

V organizaci Spokane Chiefs si ve WHL připsal deset bodů ve 49 zápasech, ale už po roce se vrátil zpět do Česka. I kvůli absenci Jihlavy v nejvyšší soutěži však přestoupil do Mladé Boleslavi, v jejímž dresu si během šesti sezon vypracoval stabilní místo v sestavě a dokonce se stal členem širšího kádru reprezentace.

V lednu 2023 však přišel čas na změnu, neboť Pavel Kousal kývl na výměnu mezi Spartou a Mladou Boleslaví, kam zamířili na hostování Daniel Přibyl s Davidem Dvořáčkem. Mladý útočník do Prahy nezamířil jen do konce sezony, ale dokonce podepsal smlouvu i na další dva ročníky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili