15. 10. 2023 Matyáš Kot

Kovář: Tohle je cesta, jak vyhrávat zápasy

Na domácí výhře nad Hradcem Králové měl lví podíl brankář Jakub Kovář, který skvěle vychytal únik soupeře a také díky skvělé práci defenzivy ustál oslabení tří proti pěti. "Tohle je cesta! Pokud budeme s takovou pracovní morálkou nastupovat do každého zápasu, máme šanci vyhrávat," pochvaloval týmovou práci při oslabení autor 22 úspěšných zákroků.

Jak se ti vybojované vítězství hodnotí?
Myslím si, že jsme viděli hokej, který se mohl zlomit na obě strany. Hradec měl svoje přesilovky ve druhé třetině, my jsme je měli na konci. Byl to vyrovnaný zápas, výborně jsme ubránili ve druhé třetině jejich přesilovky a naopak potrestali jejich vyloučení.

V oslabení během druhé části jsi přišel o hokejku a chytal s hráčskou, už jsi to zažil?
Zažil jsem to poprvé v životě, abych přišel o hokejku a hrál k tomu oslabení tří proti pěti. Myslím, že mi na hokejku kleknul hráč a tím mi ji zlomil.

Byla pro tebe tato pasáž nejtěžší v zápase?
Takových momentů je v zápase vždycky víc. V první třetině byl nepříjemný nájezd, dvakrát se odrážel puk v brankovišti od našich hráčů. Máme na to docela smůlu, v sezoně už jsme takhle dostali dva góly od vlastního beka. A dostal jsem i tvrdou ránu pukem, což nebylo vůbec příjemné.

Čekal jsi při Zacharově úniku tohle zakončení?
Ne, nečekal. Neznám ho, nevěděl jsem, co mohlo přijít. Tak nějak jsem si ale říkal, že nebude střílet. V jednu chvíli mi připadalo, že možná střílet nebude, ale pak jsem na něm viděl měl že něco zkoušet bude. Jsem rád, že jsem mu na to naznačení neskočil, jinak by dával gól do prázdné branky.

Jste za výhru o to radši, že jste ukončili sérii porážek už po dvou zápasech?
Prohráli jsme dva zápasy za sebou, bylo tedy velice důležité výhru jakkoliv urvat. Zápas bylo potřeba odpracovat, nám pomůže, když si z něho vezmeme to nejlepší, co můžeme. Pokud budeme s takovou morálkou nastupovat do každého zápasu, máme šanci vyhrávat. Tohle je cesta.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší