21. 3. 2006 Vojtěch Gibiš

Kratěna děkoval za gól spoluhráči Chabadovi

Jediným střelcem pátého čtvrtfinále mezi Spartou a Zlínem se stal Ondřej Kratěna, který na konci první třetiny přetavil přesnou přihrávku Martina Chabady v jediný a tedy vítězný gól. Tato dvojice útočníků také vévodí sparťanské produktivitě v play-off, když si Chabada dosud připsal šest bodů, Kratěna pak čtyři.
Rozhodující branka padla díky dobré práci Martina Chabady. Leška sice vyhrál buly, ale Chabada mu puk vypíchl a nahrál před branku Kratěnovi. “Byl to gól Martina Chabady, jeho parádní práce. Martin to vybojoval od buly a na mě zbylo už jen zakončení,“ chválil svého spoluhráče osmadvacetiletý útočník.

Kratěna však nestřílel rovnou z voleje, puk si nejdříve zpracoval. “Měl jsem před sebou obránce, takže jsem ho nechtěl nastřelit. Proto jsem si puk ještě trochu stáhl dozadu a pak jsem už jsem vystřelil nahoru,“ popsal jediný gól zápasu jeho autor.

Kratěna však v první chvíli netušil, že to bude vítězný gól. “Abych pravdu řekl, myslel jsem, že ještě nějaké branky padnou. Měli jsme pak dokonce ještě další šance, rozhodně jsme nechtěli jen bránit jednobrankový výsledek. Chtěli jsme i nadále hrát aktivně, ale je jasné, že nás Zlín doma trochu zatlačil. Myslím si však, že se za náš výkon stydět nemusíme,“ hodnotil olomoucký rodák.

Kratěna měl jasno v tom, co rozhodlo důležité páté utkání. “Byl to jednoznačně fantastický výkon Petra Břízy. Jedině on nás podržel v první třetině v zápase. Ale cítíme se dobře všichni, Dostali jsme se do play-off na poslední chvíli a řekli jsme si, že si ho užijeme. A to také děláme,“ dodal s úsměvem sympatický forvard.

Sparta má i nadále problémy s marodkou, obránce Vykoukal stále laboruje se zraněním třísla, ostatní hráči hrají se sebezapřením. Ovšem na výsledcích se tento fakt neprojevuje, možná to naopak oslabený kádr ještě více stmeluje. “Nyní se ukazuje to srdíčko. Každý hráč, který je schopen jen trochu do utkání nastoupit, tak hraje a snaží se odvést maximum,“ řekl člen úspěšného útoku KBT – Kratěna – Broš – Tomajko.

Série pokračuje ve čtvrtek 23. března šestým utkáním, které už může Spartu poslat do semifinále. Říká se však, že poslední krok bývá nejtěžší. “Věřím, že tomu tak nebude. Půjdeme do zápasu s tím, že budeme hrát jako v předchozích utkáních. Uvidíme, co se pak stane. Věřím, že nám pomohou diváci, kteří byli v předchozích domácích zápasech skvělí. ,“ uzavřel pravý křídelní útočník.