13. 12. 2005 Vojtěch Gibiš

Kratěna je po operaci, Kašpaříka čeká ve čtvrtek

V úterý 13. prosince ráno provedl lékař Radomír Holibka v olomoucké nemocnici artroskopický zákrok na koleni Ondřeje Kratěny. Osmadvacetiletý útočník Sparty měl totiž roztržený vnitřní meniskus a poškozenou chrupavku. 15. prosince podstoupí v Olomouci operaci také Pavel Kašpařík, kterého trápí obdobné problémy.
"Lékaři mu koleno vyčistili a spravili. Ondra bude dva dny ležet v nemocnici. V pátek se objeví na Spartě a pak pomaličku začne s rehabilitací. Zhruba za dva týdny by měl začít trénovat na ledě. Návrat do zápasu předpokládáme za tři až čtyři týdny. Pokud by ovšem všechno šlo perfektně, není vyloučen jeho start už 3. ledna proti Vítkovicím," osvětlil situaci trenér Marian Jelínek.

Jelínek ještě dodal, proč musel Kratěna artroskopický zákrok podstoupit nyní. "Problémy s kolenem měl už Ondra dlouho. Když se vám něco v koleni utrhne, tak je to jak časovaná bomba. Čekáte jen, kdy se vám to zhorší a začne bolet. Hráči se většinou ve spolupráci s lékaři snaží tyto problémy řešit až po sezoně. Teď měl však Ondřej problémy i s tříslem a při vyšetření se zjistilo, že by bylo lepší udělat artroskopii teď."

Pavel Kašpařík odehrál v této sezoně pouhých třináct zápasů, což bylo zapříčíněno právě problémy s kolenem. "Pavel má koleno ještě v horším stavu, takže bude muset podstoupit klasickou operaci. Bolelo ho od začátku sezony, nemohl trénovat naplno. Takže se rozhodl se nechat operovat. O návratu je předčasné mluvit, více se bude vědět po otevření kolena. Ale předpokládáme návrat po polovině ledna," sdělil nepříjemnou zprávu Marian Jelínek.

Na marodce také stále zůstává obránce Ján Tabaček, u nějž se předpokládá zapojení do zápasové zátěže během ledna.

Odehrané v 12:30 | Dor.
HC Kobra Praha

Šlágr kola je tu! Sparťané míří do Brna

Para hokejisté budou pevnou součástí Sparty