12. 12. 2008 Lucie Strouhová

Kratěna rozhodl, do řeči mu však nebylo

Konec dobrý, všechno dobré. Mohl by si leckdo říci po utkání s Třincem. Ne však tříbodový Ondřej Kratěna, hrdina pátečního střetnutí. Místo rozveseleného kanonýra přišel mezi novináře zachmuřený muž s čelem plným vrásek. „Takhle se hrát nedá,“ odfrkl si.

Dvě třetiny v TESLA ARENA patřily jednoznačně pražské Spartě. Ta si již v první dvacetiminutovce vybojovala náskok o dvě branky, který dlouho držela. Oceláře k výraznějšímu ohrožení domácí svatyně nepouštěla.

Ondřej Kratěna

Zhruba v polovině třetího dějství přidal Broš čtvrtou branku Holešovických a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Třinec však zbraně nesložil a Pražanům zápas značně znechutil. Během šesti minut a dvaceti vteřin dokázal stav srovnat. „Jediná chyba je v nás, v našem přístupu. Přestali jsme hrát, báli jsme se puku. Potom už to bylo špatný, takhle se hrát nedá. Jsem jenom rád, že lidé při nás zůstali, nepískali na nás a pomohli nám v závěru,“ nechápavě kroutil hlavou Ondřej Kratěna, jenž zaznamenal branku a dvě asistence.

V hlavě mu spíše ale zůstala situace z poslední minuty základní hrací doby, kdy za sebou zapomněl kotouč a definitivní obrat mohl dokonat Peterek. „Mohl jsem pokazit celé utkání. Můžu jen poděkovat Pepasovi, že to chytl a udržel nás v zápase,“ kál se špatně naladěný útočník nadále.

Náladu mohly Kratěnovi zlepšit až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl. Proti Vojtkovi se rozjel jako první ze sparťanů a chladnokrevně procedil puk gólmanovi mezi betony. „Rozhodl jsem se už na střídačce, jsem rád, že jsem to tentokrát nezměnil,“ prozradil v krátkosti Kratěna.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​V příští sezoně budeme ještě silnější

​Tomáš Pavelka bude pokračovat ve Spartě

Startuje aukce dresů ze sezony 2019/2020

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu