10. 5. 2024 Daniel Ryl

Krejčík: Vím, že mám štěstí. Užívám si to!

Už v pátek vstoupí český národní tým do domácích mistrovství světa, a to v sestavě se sparťanským obráncem Jakubem Krejčíkem. "Všechny nás mrzí, jak v sezoně dopadl celkový výsledek, ale z osobního pohledu je reprezentace alespoň příjemná náplast," přiznává zkušený zadák, který nastupoval i na posledním šampionátu v roce 2015.

Cítíš, že je oproti předešlému šampionátu něco jinak?
Jsem určitě zkušenější. Za tu dobu jsem pár zkušeností pobral, takže doufám, že to budu schopný využít a prodat na ledě. Moje pozice bude ale asi podobná, jako byla před devíti lety.

S Romanem Červenkou a Jaromírem Jágrem jste jedinými hráči v historii českého týmu, kteří si zahráli na dvou domácích šampionátech. Co třetí?
S klidem můžu říct, že letošní je poslední. (směje se) Ale je to spíše o štěstí, člověk tohle nenaplánuje. Mám radost, že to vyšlo, ale mám velký štěstí.

Ačkoliv jsi zkušenější, nebyl jsi před nominací přeci jen nervózní?
Musím přiznat, že jsem nervózní nebyl. Jel jsem do Brna s tím, že nemám co ztratit. Pozvánku jsem bral jako bonus, který jsem nečekal. Jsem strašně rád, že to vyšlo a spíš si to všechno užívám.

Z reprezentace už jsi vypadl, rok a půl zpátky ses zranil a zdravotně ses trápil i dál, ale aktuální sezona ti vyšla. V tomhle kontextu musí být aktuální vyvrcholení o to víc potěšující, ne?
Celá minulá sezona byla zvláštní. Zranil jsem se, pak jsem se do toho dostával, ale před playoff přišlo další menší zranění. Playoff se nám navíc týmově nevydařilo, takže jsem byl rád, že jsem celou aktuální sezonu vydržel zdravý. Neměl jsem žádný velký výpadek a postupně jsem se cítil líp a líp. Jsem rád, jak to nakonec dopadlo. Všechny nás samozřejmě mrzí, jak dopadl celkový výsledek, ale z osobního pohledu je reprezentace alespoň příjemná náplast.

Už jsi stihl zareagovat na všechny gratulace a vyřídit zával žádostí o lístky?
Na gratulace už jsem odpovědět zvládnul. (usmívá se) Zájem o lístky je samozřejmě veliký, takže je budeme muset rovnoměrně rozdělit do skupinek.

Celou O2 arenu, hřiště i šatnu dobře znáš ze Sparty, je to výhoda?
Určitě je výhoda, že arénu znám. Jsme v naší domácí šatně, takže to určitě hraje nějakou roli. Je příjemný, že člověk nemusí hledat, kde je záchod. (usmívá se) Co se ale týče hřiště a mantinelů, tam to takovou roli nehraje.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest