19. 3. 2024 Daniel Ryl

Krok po krůčku! Čeká nás čtvrtý duel

Tři ze čtyř už máme v kapse, ale tvrdá práce nekončí! Náročná čtvrtfinálová série proti Liberci pokračuje čtvrtým utkáním pod Ještědem ve středu 20. března od 17:00 hodin. Svěřenci Pavla Grosse a Miloslava Hořavy mohou stvrdit postup do semifinále, ale minulost několikrát ukázala, že Bílé Tygry nelze podceňovat. Utkání můžete sledovat v přímých přenosech ČT Sport, Radiožurnálu sport a na webu Onlajny.com.

Tříbodový Forman a vítězný trpělivý výkon!

Na sever Čech jsme jeli s jasným úkolem - pokračovat v trpělivém výkonu a přidat třetí triumf. Ačkoliv jsme museli třikrát dotahovat ztrátu, nakonec jsme i díky gólu a dvěma asistencím Miroslava Formana zvítězili 5:3 a ve čtvrtek můžeme stvrdit postup. "To by byl ideální scénář. Liberec ale známe dobře. Hrají skvěle a určitě si budou chtít sezonu prodloužit a nenechají nám nic zadarmo. Nepodceníme je a budeme hrát stejně pořád dál," burcuje v rozhovoru po utkání tříbodový útočník.


SESTŘIH 3. ČTVRTFINÁLE V LIBERCI:

POJEĎTE SE SPARTOU DO LIBERCE!

Rvačka s bráchou? Mamka by nám dala, ví Najman

Zajímavým tahákem série proti Severočechům je také bratrský souboj. Zatímco útočník Ondřej Najman skóroval ve druhém duelu série, na opačné straně barikády musel skousnout porážku brácha Adam. "My jsme naštěstí oba dva takoví nekonfliktní. Trošku se hecujeme, ale nevím, co by se muselo stát, abychom se na ledě seřezali. Mamka by nám dala," usmíval se v rozhovoru před dvojzápasem na severu Čech.

Junioři startují playoff! Z kluků mám radost, těší kouče Netíka

Už v pondělí a v úterý od 18:00 hodin startují svou cestu za obhajobou také junioři, které čeká čtvrtfinálová série proti Jihlavě. Svěřenci Tomáše Netíka šli do vyřazovací části coby třetí nejlepší tým soutěže, z jejíhož předkola vzešla jako soupeř právě Dukla.

"Tlak jako obhájci moc necítíme. Chceme se soustředit na nás, prezentovat náš hokej. Nejdůležitější je, že se kluci stále zlepšují a posouvají do budoucna. A z toho máme tady největší radost, do národního týmu jich šlo také spousta. To znamená, že se zlepšují," těší bývalého sparťanského útočníka v rozsáhlém rozhovoru, v němž hodnotí celou základní část i start playoff.

Věděli jste, že...

Čtvrtfinálová klání jsou sedmou vzájemnou sérií proti Liberci, přičemž jedna z nich patří do extraligové historie. V semifinále před třemi lety jsme smazali manko tří zápasů, ale nakonec prohráli v sedmém duelu. Celkem 461:16 odehraných minut je však třetí nejdelší sérií playoff!

Zajímavé, že zmíněný sedmý duel byl rekordní také v ohledu trestných minut. Jen dvakrát v historii padly pouze dvě trestné minuty, a to právě ve zmíněném utkání a také v březnu 1996 v našem druhém utkání o bronz proti Českým Budějovicím. V obou případech byl navíc potrestán soupeř!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu