19. 8. 2014 Jiří Liebreich

Krudenc: Čtyři góly? Možná jako malinkej

Juniorům vyšel vstup do sezony na jedničku, v prvním ligovém utkání zdolali Kometu Brno 7:4. Komu však zápas č. 1 vyšel ještě lépe, to byl VÁCLAV KRUDENC. Ten zatížil konto soupeře hned čtyřmi góly! "Branky mi připravili kluci, mají na nich velký podíl," rekapituluje se skromností.

Vyhráli jste první ligový zápas, v kabině musí panovat spokojenost…
Je to paráda. (úsměv) Věděli jsme, že přijedou v plné sestavě – i s hráči, kteří si loni zahráli extraligu dospělých. Chtěli jsme začít sezonu vítězně, to se nám, díky bohu, povedlo. Sice jsme nezačali ideálně, hráli jsme oslabení, poté jsme ale ukázali naši sílu.

Které herní nedostatky odhalil zápas proti Kometě? Co je třeba zlepšit?
Zcela jednoznačně to jsou naše fauly. Dostali jsme čtyři góly, tři z nich padly v oslabení. Je to hrozná škoda, když si takhle komplikujeme zápas. Je to jedna z věcí, kterou musíme zlepšit.

Využili jste hned první dvě přesilovky, byly to sehrané akce, nebo povedená improvizace?
Abych pravdu řekl, tak když je cvičíme na tréninku, tak se trenéři akorát zlobí – vůbec nám to nejde. Pořád chceme něco vymýšlet, nestřílíme. V zápase se nám ale povedly, když se tlačíme do střely, tak z toho padají góly.

Vy jste vstřelil čtyři góly, povedlo se vám to někdy?
(smích) Nepamatuji se, možná, když jsem byl malinkej. Co jsem ve Spartě, tak jsem ale čtyři góly určitě nikdy nedal. Ty branky mi ale připravili kluci, mají na nich velký podíl. Ale jsem samozřejmě rád.

Který z nich se líbil nejvíce?
Nejhezčí byl asi ten čtvrtý. Patrik Kadeřávek tam vymíchal tři hráče, zavezl puk dolů a dal mi ho do prázdné brány. Tam už to skoro nešlo nedat.

V závěru jste jeli s Augustinem dva na jednoho, ten se místo přihrávky rozhodl střílet – a dal gól. Nevynadal jste mu, že vám nepřihrál na potenciální pátý zářez?
Ne, to ne, už mě tam dobrusloval bek. Já jsem chtěl, aby zakončoval sám, já bych to určitě nedal. Já se v tomto zápase už úplně vystřílel. (smích)

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf