9. 10. 2022 Marek Táborský

Kuba Kovář ve Sparta Magazinu!

Nic míň než titul. S takovým přístupem přišel ze švýcarské ligy do Sparty gólman Jakub Kovář. Není v tom špetka arogance, jde o nastavení myšlenek. „Kdo dělá sport, vždy ho musí zajímat vítězství. Pro úspěch prostě musí udělat maximum,“ má jasno nový strážce sparťanské branky.

Fanoušci oceňují tvou sparťanskou výstroj. Navrhuješ si každoročně vlastní design?
Mě to strašně baví. Když jsem se dostal do fáze kariéry, kdy jsem si mohl výstroj vybírat, bylo to pro mě něco úžasného. Dlouhá léta jsem vše fasoval z druhé ruky. Od angažmá v Budějovicích jsem si snažil s celým setem hrát, aby pěkně ladil. Tenhle zvyk jsem si přenesl i do Ruska a výstroj se mi hodně povedla i v Curychu. Do Sparty jsem chtěl ale něco extra. Gólman by tady měl dobře vypadat. A samozřejmě i skvěle chytat!

Dvě masky na sezonu jsou ale novinka, že?
To ano. Většinou jsem si totiž nechával masku z předchozí sezony jako rezervu. Druhou potřebuji pro případ, že by se v zápase cokoliv stalo. Střela může prohnout drát. Než by kustodi mřížku vyměnili, musel bych si půjčit helmu svého kolegy. Proto, že jsem ve Spartě první sezonu, v ní přeci nebudu nosit masku ze Švýcarska. Rozhodl jsem se, že si ke každému setu výstroje vyrobím i jednu masku a budu je střídat na domácí a venkovní zápasy.

Jak sis před sezonou vymyslel, že je budeš střídat?
Ke světlé variantě dresů bych chtěl nosit především tmavou sadu a naopak. Před Budějicemi jsem ale chtěl něco změnit. Tak jsem to trochu promíchal. (smích)

Není chytání s černými betony složitější?
Říkává se, že brankář vypadá v tmavé výstroji opticky menší. V postoji se prý dají lépe najít skulinky. Dnešní hokej je ale tak rychlý… Myslím si, že už to žádný vliv nemá. Snažil jsem se do tmavé varianty dát hodně bílého lemování včetně velkého „S“, aby betony nebyly jenom černé.

*Jak řešil s Jiřím Hrdinou možnost chytat s "jednadvacítkou"?

*Jak vychytal Petra Tona a které zápasy proti Spartě má dodnes v paměti?

*Proč trénuje hobby gólmany a jezdí se Škodou 120?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete ve velkém rozhovoru v aktuálním Sparta Magazinu!AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!