27. 11. 2013 Robin Mana

Kubát: Mysleli jsme si, že to půjde samo

Když brněnský Tomáš Svoboda v sedmé minutě utkání s Kometou vyrovnával na 1:1, sparťané na domácím ledě inkasovali po dlouhých 159 minutách. Špatnou rozehrávkou se na brance hostů podílel také obránce KAREL KUBÁT, který však dvěma asistencemi na góly Jana Buchteleho a Lukáše Klimka svou chybu odčinil. Mohl se tak se spoluhráči radovat ze sedmé domácí výhry v řadě.

Sparta vstoupila do utkání výborně, když se zásluhou Jana Buchteleho ujala už ve druhé minutě vedení. Soupeř však díky rychlému bekhendovému zakončení nejproduktivnějšího hráče Komety dokázal vyrovnat, a Sparta se pak dlouho proti úpornému brněnskému stylu hokeje nedokázala na ledě svou útočnou hrou prosadit. Přesto si však obránce Kubát nemyslí, že by Brno bylo tím nejtěžším soupeřem, který se letos v Tipsport Aréně představil. "Neřekl bych, že to byl nejtěžší soupeř. Dnes nám to hlavně nesedlo a nehráli jsme dobře. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale bohužel Brno hrálo dozadu výborně a nám to dělalo problémy," popsal Kubát kde jeho tým nejvíc tlačila pata.

V první ani druhé třetině sparťané nedokázali svého soupeře přestřílet, což se v letošní sezoně domácím příliš často nestává. Hosté mohli dokonce několikrát jít do vedení, ale nedařilo se jim v zakončení, a chyběla jim i potřebná dávka štěstí, jako například při nahození ze středního pásma v podání Jana Hanzlíka, které skončilo na tyčce sparťanské branky. "Musíme přiznat, že až do gólu na 2:1 bylo Brno lepší, naštěstí nas podržel Pepis. To nás povzbudilo k tomu, abychom je nepustili do nějakého většího tlaku, sami jsme pak dokázali odskočit, a na to už oni nenašli odpověď."

Nakonec sparťané na sedmé domácí vítězství v řadě dosáhli, přesto však bylo na pětadvacetiletém obránci, který Spartu posílil během léta z Litvínova znát, jak jej podíl na inkasované brance mrzí. "Hodil jsem si ten puk moc dopředu, bohužel jsem ho nestihl a oni mi ho vypíchli. Zkoušel jsem to ještě zachránit faulem, ale byl tam ještě Svoboda, a toho už jsem zastavit nedokázal. Naštěstí jsem to těmi asistencemi trochu odčinil a neskončil v mínusu. Přesto, takové chyby by se mi neměly stávat," ví Kubát.

Tak jako v každém zápase s brněnskou Kometou, bylo opět na ledě k vidění množství osobních soubojů. Po jednom z nich byl dokonce obránce Jan Švrček nepříjemně vražen na hrazení hostujícím Zohornou a ve vzduchu to bylo cítit pěstním soubojem. "Byl jsem tam u toho. Zohorna tam Švrka dohrál zezadu. Přijel jsem tam, ale předběhl mě Tomáš Rachůnek, který se ho zastal. Bylo potřeba ukázat, že se tady nenecháme mydlit. Bohužel z toho pak byl i dvouminutový trest pro nás. Hlavní ale je, že se Honzovi nic nestalo."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Krutil: Šance v áčku je obrovská čest

MAN - SPA 1:4 - Vítězná německá derniéra

Růžička: Máme na čem stavět, parta je výborná

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu