13. 9. 2006 Tomáš Kubánek

Kubinčák: Ke konci jsme se začali bát

V první třetině svým gólem odstartoval Vojtěch Kubinčák nevšední brankové hody, které vyvrcholily zběsilou koncovkou. Ze zápasu, na který se bude ještě dlouho vzpomínat, si nakonec Litvínovští díky povedenému penaltovému rozsřelu odvezli dva body, a tak se na jejich tvářích dala vyčíst víceméně spokojenost.
"Před utkáním bychom s tímto výsledkem byli spokojeni prakticky na sto procent, ale po takovém průběhu z toho máme menší radost. Nevím, jakým rozdílem bychom dneska museli vést, abychom to udrželi. Dva body ze Sparty jsou ale vždycky cenné," shrnula celkový sumář opora Severočechů.

Většina lidí by marně pátrala v paměti, aby si vzpomněla na to, kdy nějaké mužstvo dohnalo tak vysokou ztrátu za tak krátký čas. Přitom se v 51. minutě zdálo být vše jasné a na bodový zisk Sparty by si v T-Mobile Aréně nevsadil nikdo. Někteří fanoušci dokonce v návalu skepse předčasně opouštěli stadion, jenže se tak sami připravili o nepochopitelný výpadek zkušeného litvínovského mužstva a heroický finiš Pražanů. "Kupily se tam chyby, občas se to i ke sparťanským hráčům šťastně odráželo a hlavně jim tam všechno spadlo. Takovou úspěšnost střelby v posledních minutách utkání jsem ještě neviděl."

"Přitom po většinu zápasu jsme Spartu, dá se říct, že přehrávali, dařilo se nám i v přesilovkách. Ke konci jsme trošku přestali hrát. Asi jsme si mysleli, že se to jen tak dohraje, ale ono se to nedohrálo," říká sklesle Kubinčák. "Když Sparta začala dotahovat, tak jsme se začali trochu bát, což nám celkem svazovalo ruce. A nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo."

Vojtěch Kubinčák letos zažívá excelentní vstup do sezony, když ve třech úvodních kolech nasbíral už pět kanadských bodů. Dva z nich, za branku a asistenci, si připsal právě v úterním duelu na Spartě. "Dostal jsem to od Albyho (Roberta Reichela - pozn. redakce) mezi kruhy. To je asi pro gólmana nejhorší, když kouká dozadu a útočník hned vystřelí. Co se týče té nahrávky od mantinelu: Viděl jsem před brankou dva hráče, tak jsem to tam přihrál. Zrovna to chytil Bedna (Lukáš Bednařík - pozn. redakce) a šoupnul to tam."

Rozhodčí hned třikrát v tomto zápase poslali hráče na trestnou lavici za zdržování hry, když vystřelili puk mimo dosah mantinelu. "Hlavně, že už to neplatí po celém hřišti, jinak to bylo vyloučeno daleko víc hráčů. Já bych v tom ale z naší strany žádný problém neviděl. Ono se prakticky nedá myslet v zápalu boje na to, jestli dostanu trest za špatně vystřelený puk," říká svoje stanovisko k diskutovanému pravidlu Kubinčák.

foto: hokej.cz