3. 3. 2017 Daniel Ryl

Kudrna: O vítězství nás připravila vyloučení

Čtvrtá lajna plná bojovnosti, ale bez bodů? Ve Spartě určitě ne! Útočník ANDREJ KUDRNA zakončil základní část Tipsport extraligy svým dvanáctým gólem, když proti Plzni tečoval Piskáčkovu střelu a vyrovnal na 1:1. Nakonec svému týmu pomohl k zisku jednoho bodu. Ani porážka se Západočechy nic nezměnila na tom, že sparťané skončí po úvodních 52 zápasech na třetím místě a ve čtvrtfinále Generali play off TELH narazí na šestou Kometu Brno. „Budou to parádní zápasy,“ věří slovenský útočník.

Andreji, z utkání s Plzní jste si nakonec odnesli jeden bod. Jak lze utkání hodnotit?
Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Plzni šlo o všechno a na jejím výkonu to bylo od začátku znát. Po dvou třetinách jsme to ale měli dobře rozehrané na výhru a ve třetí třetině rozhodla naše zbytečná vyloučení.

Plzeň byla ve složité situaci. Byla na jejím výkonu znát určitá nervozita? Přece jen musí člověk přemýšlet nad tím, jestli bránit potřebný bod, nebo na to vlétnout a jít za výhrou i za cenu rizika...
Věděli, co chtějí hrát. Bojovali až do konce, podařilo se jim využít přesilovku a vyrovnali. Z obou stran to byl dobrý výkon, jen je škoda třetí třetiny, kterou jsme si zkazili častým vyloučením.

12+8

Bilance Andreje Kudrny ve 47 zápasech základní části. V klubovém bodování patří slovenskému útočníkovi deváté místo.

Vy jste šli do utkání s jistotou třetího místa, ale po porážce v Karlových Varech. Byla to pro vás o to větší motivace, ačkoliv to nevyšlo? 
My jdeme do každého utkání s tím, že ho chceme vyhrát. Opravdu nehrálo roli, že budeme stoprocentně třetí. Bohužel se jim podařilo vyrovnat a dostat utkání až do nájezdů.

Ve třetí třetině přibylo zejména vašich faulů, což přineslo zvýšené tempo. Měl závěr zápasu parametry play off?
Všechny závěrečné zápasy základní části už jsou jako v play off, protože už se na něj všechny týmy ladí a soustředí. My se chtěli prezentovat stejně, hrát zodpovědně a pomalu se připravovat na to, co chceme předvádět v play off.

Základní část byla nezvykle vyrovnaná. I proti Plzni se hrálo o hodně, jak se na to díváte ve vaší pozici? Nejspíš by bylo těžší se motivovat, kdybyste měli deset zápasů před koncem nedostižný náskok a neměli o co hrát.
To ano, na druhou stranu si myslím, že je příjemnější být v naší pozici, než se nacházet v pozici týmu, který hraje do posledního kola a musí ještě čekat na výsledky dalších zápasů. Škoda, že nám zápasy v Karlových Varech a s Plzní výsledkově nevyšly, ale už se musíme koukat jenom na play off.

Vy do něj půjdete s dvanácti góly na kontě, naposled jste se prezentoval povedenou tečí. Jak se branka zrodila?
Dostali jsme puk do útočného pásma, udrželi jsme ho a posunuli ho na obránce. Já jsem viděl, že Honza Piskáček čeká na střelu, tak jsem si najel před branku, on to parádně vystřelil a já to jen tečoval.

Opět jste nastoupil po boku Lukáše Cingela a Dominika Uhera. Ačkoliv hrajete ve čtvrtém útoku, daří se vám, dostáváte dostatek prostoru a sbíráte i body. Hraje roli i to, že vás trenéři v průběhu sezony neroztrhli?
Určitě nám to vyhovuje, protože jsme lépe sehraní. S Lukášem už spolu hrajeme dlouho, takže je super, že máme čtyři lajny, které mohou dát gól a rozhodnout zápas.

Ve čtvrtfinále to bude potřeba, protože vás čeká těžký boj s Kometou Brno. V základní části jste ji dokázali porážet, přesto už několikrát ukázala, že se na Spartu umí připravit. Co od série očekáváte?
My se umíme vyhecovat úplně stejně. Čekám výbornou sérii, ve které rozhodnou maličkosti. Bilance ze základní části už jde stranou, začínáme od nuly a já věřím, že to budou výborné zápasy s dobrým koncem pro nás.

Do série půjdete s výhodou domácího prostředí pro sedmé utkání. Může to být klíčové?
Určitě to je velká výhoda, protože každý chce mít v záloze sedmý zápas doma. Pořád to je výhoda domácího prostředí a my uděláme všechno, abychom toho dokázali využít a postoupili dál.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují čtyři sparťané