5. 3. 2019 Daniel Ryl

Kudrna: Vše máme stále ve svých rukou

Cesta do předkola play off zůstává pro sparťanské hokejisty nadále trnitá, protože úterní předposlední 51. kolo jim jistotu nepřineslo. Svěřenci Uweho Kruppa padli na ledě Komety Brno jednoznačně 3:7, když doplatili zejména na první třetinu, ve které čtyřikrát inkasovali. "Tohle si nemůžeme dovolit, první třetina byla z naší strany katastrofální," přiznal po utkání útočník ANDREJ KUDRNA, jeden ze tří úspěšných střelců Sparty. Ta bude muset o postup bojovat až do posledního kola proti Liberci.

Dá se říci, že v Brně bylo rozhodnuto už po první třetině?
Všichni víme, že jsme si zápas prohráli v první třetině. Potom už to bylo na góly vyrovnané, naším cílem bylo, abychom hráli svoji hru a zkusili s tím něco udělat. První třetina ale byla z naší strany katastrofální.

Proběhla v kabině bouřka?
Bouřku má podle mého každý sám v sobě. Každý z nás ví, co se na ledě dělo. Jsme dost zkušení na to, abychom věděli, že je taková třetina neakceptovatelná.

Čím si to vysvětlujete?
Těžko říct. Celou přípravu se soustředíme na to, abychom měli dobrý začátek a teď nám to vůbec nevyšlo. Všichni víme, v jaké jsme situaci a jsme v ní už nějakou dobu. Nemůžeme si takové výpadky dovolit, musíme to hodit za hlavu a soustředit se na Liberec.

7
Andrej Kudrna se postaral hned o třetinu střel svého týmu na ledě Komety.

V předešlých zápasech jste dokázali proti Kometě přitvrdit. Nechybělo vám tentokrát nasazení?
Zápasy s Kometou jsou vždycky dost na hraně a vyhecované. Takový zápas nás k tomu vede, je zde velká rivalita, ale v první třetině nebyly souboje z naší strany takové, jaké měly být.

Rozhodlo i to, že jste Kometu často pouštěli do přečíslení?
Myslím si, že v předešlých zápasech proti Kometě jsme hráli celkem dobře, ale tentokrát měla už od začátku přečíslení. Propadali jsme i my útočníci, je to práce celé pětky. 

I nadále platí, že vám proti Liberci stačí k jistotě postupu bod... 
Uděláme pro to všechno. Žádná jiná možnost pro nás není. Hrajeme doma, takže toho musíme využít a připravit se co nejlépe. Dobrá zpráva je, že to máme ve vlastních rukách a nemusíme čekat na ostatní výsledky.

Liberec bude pro změnu usilovat o Prezidentský pohár. Nemůže vám to utkání zkomplikovat?
Nic se tím nemění. Máme to ve svých rukách, nemůžeme se koukat na to, kdo k nám přijede. My si musíme uhrát nějaké body.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!