26. 3. 2014 Jiří Liebreich

Kumstát: Cíl? Chceme pro Spartu titul!

Hokejisté s "S" na prsou ovládli čtvrtfinálovou sérii proti Vítkovicím v poměru 4:1 na zápasy, pět odehraných střetnutí však bylo pro Pražany pořádně náročným soustem. O vítězném čtvrtfinále i o rozhodujícím pátém duelu se v pozápasovém rozhovoru rozpovídal PETR KUMSTÁT. "Nyní budeme chtít navázat na tuto sérii, mohli bychom se trochu uklidnit po úspěšném čtvrtfinále," dodává s viditelnou úlevou.

Čtvrtfinálovou zkoušku jste složili úspěšně, pocity musí být jistě skvělé…
Jsem moc rád, že jsme sérii ukončili hned v prvním možném zápase. Jsme v obrovské euforii. Gólman Pepis (Tomáš Pöpperle) nepustil ani jeden nájezd, my jsme proměnili jeden. Myslím si, že jsme mohli rozhodnout už v prodloužení, zdálo se mi totiž, že Vítkovicím trochu docházela síla. Ke konci se pak štěstí přiklonilo na naši stranu.

První třetina vyšla týmu herně i výsledkově skvěle, podařilo se vstřelit první gól. Prostřední perioda už však byla o poznání horší, co se změnilo?
Trošku jsme polevili. Ze začátku jsme byli perfektní, jak jsme chtěli. Třetí třetinu jsme odehráli potom výborně, prodloužení taky. Vítkovice měly jedinou šanci, když nám ujel jejich hráč v prodloužení. My jsme se tlačili do útoku, chtěli jsme rozhodnout. Nakonec se nám to povedlo až na penalty.

Petr Kumstát

Média se v posledních dnech ráda zaobírala vyhrocenými vztahy mezi oběma soupeři, stejně tak výkony rozhodčích podlehly značné kritice. Projevilo se toto v dnešním duelu?
Myslím si, že to dnes byl nejlepší hokej z celé série. Rozhodčí to zvládli, myslím, dobře. Hrál se hokej se vším všudy, s bojovností, s nasazením. Přesně tak to v play off má být.

Proti defenzivním Vítkovicím je jistě těžké se prosadit, jak byste ohodnotil své dnešní představení?
Bohužel se naše lajna celou sérii trápila, hlavně střelecky. Šance jsme si ale vytvářeli, kluci hráli výborně, bylo strašně těžké se prosadit. Mrzelo nás ale, že jsme ostatním spoluhráčům trochu víc nepomohli. Věřím, že se zlepšíme, stejně tak, že ještě ukážeme svou sílu. Góly bych samozřejmě chtěl dávat, je to ale play off, hrajeme jako tým. Hlavně ve Vítkovicích jsme šance měli, proti jejich velkým bekům ale není snadné hrát.

Přemýšleli jste už o možném soupeři pro semifinále?
Je to úplně jedno, všichni soupeři jsou těžcí. Vítkovice skončily osmé, přitom ale hrály výborný hokej, jezdilo jim to. Mají výborné hráče, byla to moc těžká série. Jsme rádi, že to skončilo již dnes. Cíl je jasný, chceme titul. Budeme chtít navázat na tuto sérii, mohli bychom se po úspěšném čtvrtfinále trochu uklidnit.

Série skončila výsledkem 4:1, který zápas považujete za nejtěžší a který za rozhodující?
Nejtěžší byl asi ten třetí. Rozhodující byly všechny čtyři, které jsme vyhráli.

V základní části Sparta šest ze sedmi prodlužovaných zápasů prohrála, čím jste chtěli soupeře zlomit?
Chtěli jsme rozhodnout už ve třetí třetině, myslím, že to bylo vidět. Tlačili jsme se do útoku, stejně tak v prodloužení. V poslední minutě jsme už nechtěli chybovat, šli jsme do penalt. Jsme moc rádi, že se tato série ze základní části v play off otočila.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl