30. 9. 2018 Jan Hausmann

Kumstát: Pecháček mi za jubileum něco vymyslí

Útočník PETR KUMSTÁT proti Chomutovu nastoupil ke svému jubilejnímu 300. klání v dresu pražské Sparty. A náležitě ho oslavil gólem. Po parádní Pechově nahrávce otevřel v přesilovce skóre, a nastartoval tak Spartu ke čtvrté letošní výhře. „Kluci to udělali výborně. Petr Kalina na Pecháčka, ten hned na mě. Já to čekal a vyšlo nám to parádně,“ pochvaloval si Kumstát povedenou přesilovkovou akci.

Vy jste v dresu Sparty odehrál 300. utkání. Kolik za to zaplatíte do kasičky?
Já nevím, Pecháček (Lukáš Pech) mi tam něco vymyslí. Já jsem o tom vůbec nevěděl, ale tak něco klukům dám. (smích)

O svém 300. zápase jste se tedy dozvěděl až z kostky nad ledem?
Jo, já jsem o tom vůbec nevěděl. Já se přiznám, že tyhle statistiky nesleduju, takže pro mě to bylo překvapení.

Přijde vám, že už to je dlouhá doba?
Tak je to dlouhá doba, už je to šest let. V každé sezoně jsem odehrál hodně zápasů, neměl jsem zranění. Takže to pak naskakuje. Jsem rád za každý zápas.

Po dvou zaváháních přišla tentokrát výhra za tři body. Ulevilo se vám?
Ulevilo, ale nebyl to žádný hezký hokej. Byl to spíš takový boj. Nehrálo se v nějakém velkém tempu. Spíše to bylo utahané a bojovné. Ale jsme rádi, že jsme vyhráli.

Po pátečním gólu na ledě Mladé Boleslavi jste přidal další trefu. Cítíte střeleckou pohodu?
Při obou dvou gólech to spoluhráči udělali perfektně. Oba dva byly do prázdné brány, já se mám okolo ní motat. Proti Chomutovu to všichni udělali výborně. Skvělé zavezení kotouče, Petr Kalina výborně na Pecháčka, ten hned na mě. Já jsem to tak nějak čekal, že by to mohl Lukáš dávat na mě, a vyšlo nám to parádně. 

Může vás čtyřgólový zápas nakopnout v ofenzívě?
Řekl bych, že v Boleslavi jsme měli šance na to góly dát. Přijde mi, že jsme hráli ve větší pohodě v přátelských zápasech, než zatím hrajeme v extralize. Jsme malinko zatažení a nervózní. Není to úplně ono. Potřebujeme nasbírat body, trošku se rozjet. Věřím, že mužstvo je dobré a bude nám to šlapat. Musíme se prostě trošku uklidnit, shodit rozpaky a víc za tím jít.

Chomutov úvod sezony nezvládá, zatím nemá ani bod. Bylo to na něm znát?
Tak zápas začíná 0:0. Jak jste viděli, tak oni bojovali. Jim v té situaci nic jiného nezbývá. Nebyl to asi žádný extra hezký hokej. Chomutov je pracovité mužstvo s pracovitými hráči, jsou nevyzpytatelní. Říkali jsme si, že je musíme nechat dole. A jak říkám, ten zápas nebyl extra krásný. Rozhodlo, že ve druhé třetině vychytal Machy (Matěj Machovský) jejich šance z brejku. A třetí gól nás potom uklidnil.  

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou