13. 3. 2015 Jiří Liebreich

Kumstát: Super, 2:0. Teď po nás ale půjdou

Vyhráli 5:3, a mohli se tak po zásluze těšit bujaré přízni nadšených fanoušků v holešovické hale. Výborná nálada sparťanů nekončila ani po opuštění ledové plochy, úsměvů zbylo dost i pro pozápasové rozhovory. Jedním z vítězných bojovníků, který sdílel své dojmy po tolik důležité výhře, byl urostlý PETR KUMSTÁT.

Kde hledat ústřední faktory druhého pražského vítězství?
Dokázali jsme zápas otočit, bojovali jsme až do konce. Jsme moc šťastní. Z naší strany to byl výborný týmový výkon.

Petr Kumstát

Stalo se něco významného během druhé přestávky? Výkony v prostřední a třetí třetině byly značně odlišné…
Ve druhé třetině jsme dvakrát nedokázali vyhodit puk, soupeř trestal dvěma góly. Proto jsme si říkali, že musíme puky vyhazovat více důrazně – aby Hradečtí nemohli chodit do protiútoků. Důležité bylo, že jsme prakticky ihned srovnali na 3:3. Pak jsme měli, myslím, i více šancí, více jsme útočili a šli za tím.

Ohlédneme-li se zpětně za oběma mači v hlavní městě, myslíte si, že jste byli lepší a zasloužíte si komfortní vedení 2:0 na zápasy?
Myslím, že ano. V prvním zápase jsme výborně bránili. Tentokrát jsme vedli 1:0, 2:1, soupeř ale otočil. Měli jsme hluchou minutu. Udělali jsme pár chyb. Do třetí třetiny jsme ale skvěle nastoupili a utkání otočili.

Společně s Tomášem Rolinkem a Lukášem Pechem jste prakticky jedinou stálou formací, která pospolu nastupuje takřka celý rok. Nebývalo ale zvykem, abyste byli první formací. Čím to, že je v play off vše jinak?
To nevím (smích). Trenéři dobře ví, jak to chtějí mít. Když nás pošlou na led, tak jdeme na led. Kouč má svůj záměr, snaží se ho i pomocí tohohle zrealizovat. My tam jsme od toho, abychom dělali svou práci.

Co čekat od prvního utkání v Hradci Králové? Soupeři půjde o pověstný hokejový život…
Je super, že vedeme 2:0. Domácí na nás budou chtít nastoupit, dohrávat souboje, tlačit se do nás. Musíme to ustát. Nemyslím si, že by to byli jen Colin Valcourt a Jiří Vašíček, kdo po nás půjde. Musíme se na to připravit, je to play off.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík