20. 9. 2015 Jiří Liebreich

Kumstát burcuje: Musíme se rapidně zlepšit!

Že se nebude souboj posledního s prvním týmem extraligové tabulky vyvíjet dle očekávání, naznačila již první minuta na góly bohatého zápasu. Nepříznivý stav 2:6 ze sparťanského pohledu upravil krátce po začátku třetí části PETR KUMSTÁT. Jeho snižující branka však ke sprintu za vyrovnáním nevedla, sparťané tak poprvé v sezoně ztratili body. "V naší hře nebylo nic, co tam mělo být," uvedl bezprostředně po utkání.

„Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Hned v prvních dvou střídání jsme dostali góly. I když jsme srovnali na 2:2, tak nás domácí dál přehrávali. V naší hře nebylo nic, co by v ní mělo být, a proto jsme prohráli,“ nešetřil kritikou v pozápasovém rozhovoru.

Ačkoliv se Pražanům povedlo srovnat z 0:2 na 2:2 ještě v první třetině, na body to nestačilo. „Vrátili jsme se do zápasu. 2:2, začínali jsme odznovu. Pak nám tam ale napadaly góly, soupeř nás přečísloval tři na dva, dva na jednoho,“ pokračoval Kumstát. „Oni své šance proměňovali. Pak už s tím bylo těžké cokoliv udělat,“ dodal.

Kritika ze strany trenérského štábu byla na místě: „Říkali, že to takhle nejde, že takhle neporazíme vůbec nikoho. Musíme se rapidně zlepšit, v úterý hrajeme Ligu mistrů. Musíme se na to připravit. Tentokrát jim tam napadaly góly úplně stejně jako v pátek nám v utkání proti Vítkovicím. Domácí pak hráli v klidu, stačilo jim puky jen vyhazovat.“

Že by hlavní příčina neúspěchu spočívala v možném podcenění soupeře, který neměl ani bod? Podle Kumstáta vyloučená věc. „To určitě ne! Věděli jsme, že nám nic nedarují. V podobné situaci jsme přijížděli i loni. Varům to tehdy taky moc nešlo a dopadlo to úplně stejně,“ litoval.

O důvodech, proč tým podlehl, měl bývalý střelec právě Karlových Varů jasno: „O výsledku rozhodl jak špatný vstup do zápasu, tak nepovedená druhá třetina. Nemůžeme nastoupit do zápasu a prohrávat 0:2. Ve druhé třetině jsme pořád propadali, takhle hrát nemůžeme.“

Aby Sparta prohrávala na venkovním ledě o čtyři branky před třetí třetinou, to se stalo naposledy v duelu na tehdy extraligovém Kladně. Tehdy tým z hlavního města dokázal srovnat a vybojovat si alespoň prodloužení. Byla to pro sparťany i tentokrát podobná výzva, nebo nesplnitelný úkol?

„Dali jsme rychlý gól na 3:6, pak ujel Lukáš Klimek sám na branku. Kdybychom tuhle šanci dokázali využít. Ale to už jsou jen kdyby. Času ještě zbývalo dost, domácí mohli znervóznět. I tak ale náš výkon celkově nebyl dobrý. Aby s tímhle šlo něco udělat, to bychom museli hrát úplně jinak,“ uzavřel téma Kumstát.