28. 4. 2019 HC Sparta

Kumstát končí kariéru, dva hráči odchází

Po sezoně 2018/2019 se s klubem loučí tři hráči. Dres Sparty už nadále nebude oblékat Petr Kumstát, který se rozhodl ukončit svou bohatou kariéru. Působiště pak změní útočníci Lukáš Klimek a Matěj Beran. 

S hokejem a tím pádem i se Spartou se po sezoně rozloučil útočník a obrovská stálice české extraligy PETR KUMSTÁT, jenž ve Spartě strávil posledních šest sezon. Vytáhlý forvard strávil většinu své kariéry po boku parťáka Lukáše Pecha, který svou smlouvu ve Spartě prodloužil o další dva roky. 

296
Tolik zápasů v řadě dokázal za Spartu odehrát Petr Kumstát.

Petr Kumstát odehrál za Spartu 329 zápasů, v nichž si připsal 168 bodů za 78 gólů a 90 asistencí. Platil za železného muže, když od svého příchodu do Sparty v roce 2013 až do konce roku 2017 zvládl odehrát neuvěřitelných 296 zápasů v řadě. 

„Děkujeme Petrovi za jeho působení ve Spartě. Během šesti sezón udělal pro náš klub pořádný kus poctivé a spolehlivé práce. Zároveň mu všichni přejeme hodně štěstí v jeho nové kariéře. Z extraligy tím pádem bohužel odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždycky vzorem oddanosti hokeji," konstatuje sportovní manažer Sparty Michal Broš. 

Petru Kumstátovi byla nabídnuta možnost pokračování v klubu dle jeho představ, prozatím se však rozhodl pro odpočinek a jinou, časově méně vytěžující práci. Na tomto webu si již v úterý budete moct přečíst velký článek mapující kariéru Petra Kumstáta ve sparťanském dresu.

Do další sezony bez Klimka a Berana

Po stejné době odchází z klubu i dvaatřicetiletý útočník LUKÁŠ KLIMEK, jenž do Sparty přišel v sezoně 2013/2014 z Vítkovic. „Lukášovi skončila smlouva a po nelehkém rozhodování jsme se rozhodli nenabízet mu novou," komentuje změnu v týmu Michal Broš. "Stejně jako Kumovi chceme touto cestou také Klímovi poděkovat za poctivě odpracovaných šest let v naší organizaci a popřát hodně štěstí do dalších sezón,“ říká sportovní manažer.

V týmu nadále nebude pokračovat ani útočník MATĚJ BERAN. Pětadvacetiletý forvard přišel před sezonou z pardubického Dynama a za 43 zápasů získal sedm bodů. „Matěj celou sezónu těžko hledal stabilní místo v sestavě. Také proto jsme se rozhodli jeho jednoroční kontrakt neprodlužovat. Děkujeme mu a přejeme, ať se v další kariéře daří co nejlépe," dodává Michal Broš. O dalších změnách v kádru vás budeme informovat. 


×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů