3. 8. 2007 Vojtěch Gibiš

Langhammer: Zase jsem si laťku nasadil pěkně vysoko

Leckterý fanoušek asi při pohledu na soupisku Sparty v zápase proti Liberci jen nevěřícně kroutil hlavou. Trenéři dali důvěru většinou mladým hráčům, nechali odpočívat devět opor základní sestavy. Mladíci ve sparťanském dresu svůj úkol zvládli, centr prvního útoku Jakub Langhammer vstřelil dokonce dva góly.
První zápas a hned dva góly. To je dobrý vstup do sezony, že?
Určitě. Zase jsem si laťku nastavil pěkně vysoko. Jsem zvědavý, jak budu pokračovat dál.

Vedl jste první útok Sparty. Překvapilo vás to?
Když jsem viděl naší sestavu, tak jsem byl samozřejmě překvapen. Spousta lidí ale nehrála, jde jen o přípravné zápasy.

Chodili jste často na led, a to v době, kdy máte náročné dvoufázové tréninky. Asi to bylo dost fyzicky náročné, ne?
To ano. Ale od tohohle ty přípravné zápasy jsou. My, mladí hráči, se v nich máme ukázat, předvést co v nás je.

Po několika letech se v rámci přípravy opět hraje Tipsport Hockey Cup. Jsou tyhle zápasy pro vás prestižnější než obyčejná příprava?
Jsou. Hraje se o něco, nehraje se jen tak.

Liberec jste pomohl porazit dvěma brankami. Můžete je popsat?
U toho prvního mě trefil střílející obránce, při tom druhém mi Michal nahrál před prázdnou branku. Nebyly to žádné složité situace, hrál v tom roli velký kus štěstí.

Naskakoval jste s Michalem Dragounem a Michalem Havlem. Jak fungovala vaše spolupráce?
Myslím si, že to bylo na první zápas dobré. Jestli budeme hrát dál s Havlisem, tak nám to určitě bude klapat. Michal je bojovník, hodil by se k naší dravosti.

Po dvou třetinách jste vedli 3:1, což se nelíbilo libereckému gólmanovi Hniličkovi, který svůj tým seřval...
Jak jsem už říkal, jsou to začátky, nemá cenu se rozčilovat, je to zbytečné. Milan ten zápas vzal moc prestižně... (úsměv)

V sestavě Sparty chybělo devět hráčů základní sestavy, naproti tomu Liberci chyběly jen čtyři opory. Čím myslíte, že jste Bílé Tygry překvapili?
Hráli jsme dravý hokej, který bychom měli hrát i v sezoně. Byl to náš první zápas, každý se chtěl předvést. Ale neřekl bych, že bychom je něčím vysloveně překvapili. Na obou stranách padaly šťastné góly.

Jak jste vůbec strávil léto?
Po letní přípravě jsem si dal týden volna, během kterého jsem hrál tenis a toulal se s kamarády po Čechách. Zbylé dva týdny dovolené už jsem trénoval a chodil do posilovny.

Ani přítelkyně vás nevytáhla někam k moři?
Ne. Ona viděla, že jsem toho měl dost z Řecka, tam se mi moře pěkně znechutilo. Navíc Čechy miluji, je tu lépe než u moře.

Trenéři vám nyní naordinovali dvoufázové tréninky s několika částmi. Jak je zvládáte?
Musím říct, že je toho opravdu dost. Od prvního týdne trénujeme dvoufázově v nějakých tří nebo čtyřhodinových blocích. Zatím to ale zvládám dobře, uvidíme jak to bude dál. (úsměv)

Myslíte si, že tak náročné tréninky máte kvůli sžití týmu, v kterém je spousta nových tváří?
Určitě. Taky jsme měli kratší letní přípravu než ostatní týmy. Musíme tedy začít i na ledě dříve, musíme ještě něco nabrat. Naše suchá příprava byla nějakých šest, sedm týdny, ostatní kluby ji mají mnohem delší.

Sparta má v současné době kompletní, nebo skoro kompletní kádr na novou sezonu. Jak je z vašeho pohledu daleko ke zlatému ligovému hattricku?
Kdybychom ho vyhráli, tak by to bylo krásné... Tým máme dost silný na to, aby se nám to mohlo podařit. Teď jde o to, jak se nám bude dařit v sezoně a pak hlavně v play off.