12. 8. 2009 Lucie Strouhová

Langhammer šance zahazoval, nakonec ale rozhodl

Vizitku smolaře utkání by v Českých Budějovicích mohl vyfasovat centr Jakub Langhammer, jenž v průběhu utkání spálil několik vyložených šancí. Nakonec se však stal hrdinou, když v nastaveném čase rozhodl o třetím vítězství v přípravě.

Už v úvodních minutách zápasu měla Sparta navrch. Dostávala se do vyložených situací, kde ji v zakončení chyběly pomyslné milimetry. Hned dvakrát se před brankářem Turkem objevil osamocený Langhammer. „Měl jsem minimum času, nestačil jsem ani pořádně zamířit. Spíše šlo o pokusy z nouze,“ vracel se k utkání dlouhý forvard.

Jakub Langhammer

Zřejmě největší možnost rozhodnout měl střední útočník v poslední části zápasu za vyrovnaného stavu. Ani tváří v tvář budějovickému muži s maskou přes obličej neuspěl. „Hlídal jsem si ofsajd, ale pak mi ten krůček sházel abych mohl jít sám na brankáře,“ litoval rodák z Kladna.

Nakonec si přeci jen vítězně zvedl ruce nad hlavu. V nastaveném čase za Turka zapadla nenápadná střela z dálky, která rozhodla o zisku dvou bodů do tabulky Tipsport Hockey Cupu. „Vynahradil jsem si všechny předešlé šance,“ ulevil si s úsměvem hokejista, jenž doposud odehrál všechna tři přípravná střetnutí.

A všechna dopadla pro Pražany vítězně. „Samozřejmě nás to těší, ale nic to neznamená. Hrajeme v omlazené sestavě, pouze s jednou pětkou zkušených hráčů,“ připomíná Langhammer, který mezi mantinely patří mezi ty zkušenější bojovníky. „Nikomu ale neradím, natolik zkušený ještě nejsem. Mladí kluci vědí, o co hrají a jak se mají chovat,“ ujišťuje již stabilní člen sparťanské družiny.

Přesto Langhammer netuší, jakou podobu bude mít jeho pětka v následující sezóně. Na křídlech se mu v každém zápase prohánějí jiní spoluhráči. „Nedá se nic dělat, od toho jsou lení zápasy. Snažíme se už do hry zařadit prvky, které bychom chtěli hrát v sezóně.Přišel nový trenér, máme nový systém a teprve se do toho dostáváme. Musí si nás okoukat a zkusit různé varianty,“ smířlivým tónem dodává.

V následujících dnech čekají Pražany ještě dva duely v základní skupině letního poháru. Ve čtvrtek doma přivítají Chomutov, v úterý se představí na ledě Hradce Králové. Hokejisté trenéra Hynka však soupeře z nižší soutěže nechtějí podcenit. „Už s Berounem jsme se přesvědčili, že nás nečeká nic jednoduchého. I první lize jsou kvalitní soupeři, proti kterým musíme hrát na maximum,“ varuje Langhammer, který získal v přípravě první bod.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní