2. 10. 2009 Tereza Velikovská

Langhammer zářil proti Kladnu

V prvním zápase po pauze zapříčiněné zdravotními problémy Jakub Langhammer zazářil. Na spanilé jízdě sparťanů při přesvědčivé tříbodové výhře 8:1 se podílel hned čtyřmi body, které si připsal za dva góly a dvě asistence.

Po gólově bohatém zápase v Litvínově zažili diváci opět pořádný příděl branek. Tentokrát ovšem k radosti holešovického publika padaly téměř výhradně do branky soupeře. Domácí gólman Chábera pustil za svá záda pouze jedinou střelu Kladna. „Jsme rádi, že jsme konečně dali víc jak šest gólů a že jsme si zahráli bodové utkání,“ těšilo vysokého útočníka.

Po ne úplně podařeném úvodu sezóny si Sparta připsala teprve třetí tříbodovou výhru, tentokrát ale zdaleka nejpovedenější. „Potřebovali jsme vyhrát a jsem rád, že se nám to povedlo doma. Takové zápasy potřebujeme. Doufám, že jsme se zvedli,“ věří kladenský rodák, který si dnes zahrál proti svému mateřskému klubu.

Jakub Langhammer

Na Langhammerovi byla vidět velká motivace, vždyť nastoupil k prvnímu zápasu po kratší pouze. „Měl jsem chuť do hokeje, týden jsem nehrál ani pořádně netrénoval.“ První zásah zaznamenal v 17. minutě, kdy po přihrávce Martina Látala zvyšoval vedení domácích na 4:1.

Druhý gól byl velmi šťastný, po jeho střele si totiž na konci druhé třetiny kladenský obránce kopl odražený puk do vlastní branky. „Střílel jsem na vzdálenější tyč a čekal jsem, kam se to odrazí. Ale že se to odrazí od brusle do brány, s tím jsem určitě nepočítal,“ popisoval gól šťastný střelec.

K dvěma trefám přidal ve třetí třetině ještě asistence na branky Jiřího Vykoukala a Martina Ručinského. A kdy se Langhammerovi naposled povedlo připsat si čtyři kanadské body za zápas? „Naposledy asi v šesté třídě. Takže už je to hodně dlouho,“ usmívala se spokojená hvězda utkání.

Hlavní důvod vysoké výhry viděl Lanhgammer v podařeném vstupu do zápasu: „Kladno jsme sestřelili tím, že jsme dali tři rychlé góly. Pak už byli odevzdaní.“ I přes velkou spokojenost s utkáním ale vidí ve hře Sparty stále i nedostatky. „Určitě jsme tam měli mezery, jezdili dva jednoho nebo sami na bránu. Takže nějaké chyby tam stále jsou.“