6. 9. 2007 Jakub Hlaváč

Langhammera pozvánka překvapila

Na další sezónu v dresu Sparty se chystá Jakub Langhammer. Už do ní rozhodně nebude vstupovat jako vyjukaný nováček, vždyť zkušenosti mu může závidět řada starších kolegů. Jeho sbírka úspěchů, kterou tvoří například dva tituly mistra extraligy nebo bronzová medaile z mistrovství světa do osmnácti let, se na konci srpna rozšířila i o dva starty v dospělé reprezentaci.
Utkání proti nadějím českého hokeje občas připomínalo spíše bruslařské závody než hokej. Mladíci se snažili pevnou obranu Sparty překonat především nahazovanými puky a jejich následným dojížděním. S podobným stylem hokeje má Langhammer zkušenosti. S parťákem Dragounem podobným způsobem dokázali pro Spartu vybojovat pěknou řádku branek či přesilových her. O soupeři doslova říká: „ Jsou to draví kluci, kteří praktikují podobný hokej jako my mladí ve Spartě. Hrají více do těla a nechybí jim mrštnost.“ V týmu soupeře nastoupila i trojice sparťanských juniorů. „Možná mají doma trošku větší motivaci, chtějí se ukázat trenérům a něčím je zaujmout. Já myslím, že hráli dobře,“ chválí své mladší kolegy.

V úterý se Sparta utkala s týmem z Berlína a většina hráčů brala souboj se zahraničním soupeřem jako příjemné zpestření přípravy. Německému mužstvu rozhodně nechyběla kvalita, tu představovala především řada posil ze zámoří. „Hrají jednoduchý hokej s velkým počtem osobních soubojů, na to nejsme z Česka příliš zvyklí. Je to pro nás velmi dobrá prověrka a musíme se něco přiučit,“ upozorňuje mladá opora Sparty.

Pět vstřelených branek v devíti zápasech vůbec není špatná vizitka. „ Hraji nyní v pohodě, nejde o žádné velké body, nic nám nesvazuje ruce. Já jen doufám, že si tenhle klid přenesu i do extraligy,“ skromně říká své přání pražský rodák, který však s hokejem začínal na Kladně. V loňské sezóně se mu podařilo nastřádat 14 bodů a dalších pět přidal ve vyřazovací části. Nyní většinou přeskakuje mantinel po boku Michalů Dragouna a Havla. Spolupráci s nimi si velmi pochvaluje: “ S Dragim hrajeme už tři roky a výborně nám to klape. Trenéři asi hledají, kdo by nás mohl doplnit a Michal je ideální. Potřebujeme k sobě nějakého důrazného bojovníka, který za nás odvede i tu černou práci směrem dozadu.“

Trenér reprezentačního výběru Alois Hadamczik se snaží do svého mužstva co nejvíce začlenit i mladé, nadějné hráče. V srpnu ho zaujal právě Jakub Langhammer, který si této nové zkušenosti samozřejmě velmi cenní: „Nominace mě příjemně překvapila, vůbec jsem něco podobného nečekal. V prvním zápase jsem byl trochu vyjukaný, ale pokud dostanu ještě nějakou šanci jistě to bude lepší.“Cenné rady poslouchal od svého o něco zkušenějšího kolegy Tomáše Netíka. „Ptal jsem se Néti, jak to v podobných utkáních chodí, takže jsem byl trošku připravený. Zápasy mají velké tempo a nasazení, to však poznáte až na ledě.“ Druhý duel odehrál v jedné řadě s Martinem Růžičkou. „Já si s Růžou vždycky dobře zahraji. Škoda, že na Spartě nezůstal,“ lituje hráč přezdívaný Lanýž. Nyní už jen zbývá tomuto sympatickému bojovníkovi popřát do nového ročníku hodně štěstí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat