22. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Langhammerova vizitka? Pět bodů ve 4 zápasech!

Zatím nejlepší sezonu v kariéře prožívá sparťanský forvard Jakub Langhammer. V posledních zápasech se přemístil do druhého útoku, kde spolu s Tonem a Štrbou rozvracejí obrany soupeře. Třiadvacetiletý Langhammer nasbíral v posledních čtyřech zápasech pět bodů, což jej momentálně řadí na místo nejlépe bodujícího hráče Sparty.
Extraligu hraje teprve necelé dva roky, přesto už má doma dvě zlaté medaile z naší nejvyšší soutěže. Vytáhlý útočník patří k největším sparťanským nadějím, což předvádí i na ledě. Z posledních čtyř utkání má bilanci dvou branek a tří asistencí. O to více jej mrzí, že se momentálně nedaří týmu. "Celkem dřeme, ale chybí nám štěstí. Naší lajně se vcelku daří. S Toňákem si rozumím, na souhru se Štrbičem si zvykám."

Langhammerova letošní bilance zatím čítá šest vstřelených branek a tři nahrávky. Mladý forvard však zatím podává lehce nevyrovnané výkony. V prvních čtyřech zápasech sezony kladenský rodák dvakrát skóroval, pak se na celých deset zápasů bodově odmlčel. Až v Liberci opět promluvil do statistik, když otevřel skóre pro Spartu vítězného zápasu. "Prostě se mi nedařilo, byl jsem slabý v soubojích, byl jsem v útlumu. Pomohla mi reprezentační pauza, začal jsem se herně zvedat. Jen doufám, že se mi bude dařit i nadále," věří kladenský rodák.

Také Langhammer marně hledá příčiny sparťanské mizerné koncovky. "Snad je to jen v chybějícím štěstíčku. Petr Nedvěd musí začít více střílet, Petrovi Tonovi to tam také začne více padat. Nebojím se, že by tihle kluci nedávali góly. Krizí v sezoně se však musí projít. Je jen otázkou času, kdy se nám začne dařit lépe," podotýká hokejista, který relaxuje u Playstationu.

Sparta získávala v posledních letech svá vítězství především v T-Mobile Aréně. V posledních duelech se však mistrovi daří více na kluzištích soupeře. "Doma jsme ztratili pět bodů s nejslabšími týmy ligy. Tyhle body musíme teď někde najít. Musíme si diváky znovu udobřit. Vnímám, že nás už i občas pískají. Ale jak jsem říkal, je jen otázkou času, kdy nám to tam začne znovu padat."

Spartě by v její situaci mohl pomoci nadcházející víkend, kdy se Pražané dvakrát představí na Moravě. Navíc se po pátečním utkání ve Znojmě nebudou ani vracet do Prahy, zamíří rovnou do Třince. "Venku hrajeme jinak, více defenzivněji. To by nám mohlo pomoci, snad nás víkendové výsledky nakopnou," přeje si Langhammer.

Sparťané se nyní potýkají s několika zdravotními problémy, nejmarkatnější je absence gólmanské jedničky Tomáše Duby. Vedení holešovického klubu zareagovalo angažováním zkušeného Martina Altrichtera, své šance se však chytil Martin Štefl. "Je to dobrý gólman, vždy když vlezl do branky, tak zachytal výborně. Dobře zastoupil Tomáše Dubu," pochválil svého spoluhráče mladý střelec.