5. 5. 2011 Marcela Volfová

Lapšanský: Nabídek bylo více, ale sparťanská byla neatraktivnější

P r a h a - Po dubnovém radikálním řezu v kádru Sparty hlásí holešovický tým nové posily. Jednou z nich je i talentovaný slovenský útočník Adam Lapšanský, který čtyři roky hájil barvy slovenského Popradu, kde se v loňské sezoně stal nejlepším střelcem týmu.

„Skončila mi v Popradu smlouva, byl jsem tam už hodně dlouho. Když přišly nabídky, tak jsem chtěl zkusit něco jiného, jít do zahraničí. Rozhodl jsem se pro českou ligu a nejatraktivnější byla nabídka ze Sparty,“ uvedl Lapšanský.

Česká liga ale nebyla jedinou, která přicházela pro Lapšanského v úvahu. Ve hře bylo i Finsko. „Ano, nabídka z Finska byla ze začátku, ale pak už jsme o tom dál nejednali. Svému agentovi jsem řekl, že bych to chtěl zkusit postupně, že bych tedy nejprve chtěl hrát v české extralize. Také jsem ještě nechtěl jít tak daleko od domova. Nejsympatičtější mi tak byla česká liga. Měl jsem v Čechách více nabídek, rozmýšlel jsem se, nakonec jsme to zvážili s agentem a panem manažerem Sykorou. Sparta měla veliký zájem, tak jsem nakonec šel sem,“prozradil mladý útočník.

A jaký styl hokeje mohou fanoušci od Lapšanského očekávat? „Budu hrát hlavně tak, jak to budou ode mě trenéři očekávat. Já se dokážu přizpůsobit jakékoliv hře. V Popradu jsem byl zakončovatel, většinou jsem se táhl do útoku. Snažil jsem se i napadat. Občas bývám výbušnější,“ pousmál se.

Lapšanský pravidelně reprezentoval Slovensko v mládežnických kategoriích. Letos se mu naskytla možnost nakouknout i do seniorského výběru. Z šance bojovat o případnou účast na domácím mistrovství světa ho však vyřadilo zranění žeber. „Moc mě mrzelo, že jsem nemohl o tu šanci bojovat,“ posteskl si Lapšanský.

Nové prostředí, ve kterém od pondělí trénuje, si Lapšanský velmi pochvaluje. „Moc se mi tu líbí. Jak stadion a celé jeho zázemí, tak i město,“ zakončil rozhovor Lapšanský.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série