24. 1. 2023 Daniel Ryl

Letošní Hold vyvrcholí proti Litvínovu!

V rámci letošního ročníku Sparta vzdává hold nás čeká druhé utkání, a to proti Litvínovu! Zápasu bude předcházet tradiční slavnostní ceremoniál, po němž bude v 18:30 hodin vhozeno před kamerami O2TV Sport úvodní buly. Vzhledem k nabitému programu prosíme fanoušky, aby dorazili s dostatečným předstihem.

Na co se těšit!

Ještě než odstartuje utkání, určitě stojí za to navštívit výstavu speciálních vozů složek Integrovaného záchranného systému a Armády ČR. Těšit se můžete na zdravotnický modul Golem, hasičské vozy Tatra do extrémních podmínek Triton a Titan a jeden speciál. Policisté dovezou svůj speciálně upravený Kodiaq a Armáda ČR svůj Land Rover Defender 130 Kajman.

Nenechte si ujít speciální předzápasový ceremoniál. Doporučujeme být na svých místech už v 18:15 hodin, aby vám nic neuteklo. U vchodu dostanete od hostesek speciální svítící náramky, které využijete ve třetí třetině během zhasnutí O2 areny, kdy společně vzdáme hold všem zúčastněným členům Integrovaného záchranného systému a Armády ČR. Určitě nevynechejte ani možnost si u sektoru 106 nechat vyrobit svou vlastní hokejovou kartičku.


Útok nestačí, Verva bojuje o play off

Severočeši po mizerném konci roku zabrali, když po pěti výhrách v řadě vyhráli tři z posledních pěti duelů. Když v neděli uspěli po nájezdech ve Vítkovicích, poprvé po měsíci uspěli ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Litvínov nemá problém s útokem, celkem 111 gólů je pátým nejlepším číslem soutěže, ale defenziva už je na tom o poznání hůř.

A Vervu trápí i jeden faktor - neudrží náskok. Litvínovští vstřelili úvodní branku v 19 zápasech, ale pouze osm z nich dotáhli k vítězství. Jedenáct prohraných duelů i přes první vstřelený gól je pro změnu vůbec nejvyšší cifrou ze všech mužstev.

Vzájemná bilance hovoří pro Vervu

Už ve druhém kole nové sezony jsme si proti Vervě díky skvělé závěrečné desetiminutovce připsali vítězství 3:0. V odvetě se ale karty obrátily, zbytečnými fauly jsme soupeři usnadnili pozici a ze severu Čech jsme odjeli s porážkou 0:4. Ve třetím souboji v polovině prosince jsme usilovali o devátou výru v řadě, ale mizerných 26 minut soupeř využil k vybudování čtyřgólového náskoku, který už si nenechal uzmout a z Litvínova jsme odjeli s porážkou 2:5.

V den zápasu...

Ve středu změříme síly s Litvínovem přesně po roce! Před tisícovkou diváků jsme vloni 25. ledna zvítězili zaslouženě 3:1, přestože jsme museli dohánět manko. Vyrovnání Davida Němečka a trefy Tomáše Šmerhy s Davidem Vitouchem nám zajistily důležité tři body.

Věděli jste, že...

Na Litvínov bude Jakub Kovář vzpomínat v dobrém, jelikož si právě proti Vervě připsal ve druhém kole své první čisté konto ve Spartě! K domácímu vítězství 3:0 přispěl 25 úspěšnými zákroky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu