28. 9. 2004 Lucie Vítková, Vojtěch Gibiš

Liberec Spartu nikdy neporazil, ví Pavel Kašpařík

Sparta sehrála s Libercem zápas plný zvratů. Chvíli byli na koni hráči Liberce, chvíli Sparta. Nejvíce zářil třetí Netíkův útok s Kratěnou a Kotrlou, který obstaral dva góly domácích.
Trenér Josef Paleček se svým týmem spokojený nebyl. Myslí si, že jeho svěřenci umí podávat lepší výkony: „Sparta prokázala v tomto utkání, že má velice silný tým plný osobností, my jsme se přijeli s cílem získat alespoň bod. Průběh zápasu ukázal, že naši hráči měli až příliš veliký respekt ze soupeře. Nebyl tam pohyb, nasazení jako v prvních zápasech, které jsme hráli. Nechávali jsme soupeře hrát příliš ve středním pásmu, měl rychlé protiútoky a to rozhodlo. Na mě naši hráči působili bojácným dojmem a na konci nám trochu odpadly síly. Odešli nám dva hráči, zraněný Plodek a Čermák, tak jsme museli dohrávat na tři pětky a to samozřejmě stojí spoustu sil,“ vysvětloval na tiskové konferenci kouč Severočechů.

Ani asistent Slavomíra Lenera, Leo Gudas, nepěl na své hráče chválu, ale výhru ocenil: „Dnes jsme hráli pod úrovní hokeje, které naše mužstvo umí. V minulém zápase jsme předvedli mnohem líbivější hokej. Vadilo nám liberecké útočení, trošku jsme v některých částech hry propadali. Nakonec se naše mužstvo zvedlo k výkonu, který si myslím nebyl špatný. Tu bojovnost, kterou jsme dneska ukázali dokazuje sílu mužstva, když jsme dvakrát prohrávali a vždy jsme to dokázali zvrátit a zvítězit,“ pochvaluje si Leo Gudas.

Sparta v zápase dvakrát prohrávala a vždy dokázala srovnat. Poprvé v zápase strhl vedení na stranu Sparty Pavel Kašpařík: „Ujeli jsme z protiútoku a jeli jsme tři na jednoho, Rosťa Olesz střílel a Milanovi Hniličkovi puk vypadl, tak jsem ho dorazil a byl z toho gól,“ vrací se ke gólu centr Sparty. Pavel je jedním z hráčů, který vinou stávky v NHL nepřeskakuje mantinely pravidelně: „Určitě to není dobré pro psychiku, ale musím bojovat a podávat dobré výkony tak, abych si řekl o místo v sestavě,“ uvědomuje si mistr dorážek. Právě Kašpařík přišel v létě do Holešovic ze severu Čech. Zápas pro něj tedy měl trochu jinou příchuť, ale Pavel si byl vědom jiné statistiky: „Vnímal jsem, že Liberec Spartu nikdy neporazil. Tuším, že byla jen jedna remíza a jsem hrozně rád, že jsme neporušili tradici a Liberec tady zase nevyhrál,“ neskrýval radost.

Do sestavy se po uzdravení vrátil Ondřej Kratěna a společně s Tomášem Netíkem vytvořili nový, a nejúdernější útok Sparty: „Ondra je výborný hráč jako každý tady. Dneska nám to vyšlo, každý jsme si dali gól a navzájem jsme si na góly nahráli. Nebyly to nějaké nacvičené kombinace, spíše to vyplynulo ze hry. Jsem rád, že hraju s Ondrou, ale vyloženě sehraní ještě nejsme,“ vysekl spoluhráči poklonu mladý Netík. S jeho slovy naprosto souhlasil i Ondřej: „Přesně jak říkal Tomáš, ty naše góly vznikly z toho, že jsme dobře napadali, bruslili a vždycky se k nám nějaký ten odražený puk dostal, takže o souhře to opravdu ještě není,“ uzavřel navrátilec do sestavy Pražanů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

SPA - KVA 6:3 - Sparta vzdala hold výhrou

​Jedenáctý hold vzdáme legendám kriminalistiky

Prchal: Sparta je obraz dobré výchovy mládeže