14. 4. 2017 Petr Pavlík

Lídr osmičky Krupička: Byli jsme skvělá parta

Trenéři mládežnických kategorií Sparty volili naposledy v této sezoně Hráče měsíce akademie HC Sparta Praha. Za měsíc březen se jím stal teprve čtrnáctiletý útočník osmé třídy JAN KRUPIČKA. Tento mladičký forvard nasbíral za sezonu nejen řadu kanadských bodů, ale také tři povedené starty v mladším dorostu. Jeho úspěšné počínání dopomohlo sparťanské osmé třídě k zisku zlatých medailí na finálovém turnaji.

Honzo, v kolika letech jste začal s hokejem? Od začátku hrajete za Spartu?
Ano, od začátku jsem na Spartě. S hokejem jsem začal, když mi byly čtyři roky.

Byl hokej jediný sport, kterému jste podlehl?
Kromě hokeje jsem ještě hrál florbal, ale nakonec u mě zvítězil právě hokej.

Pokud se hokejově daří, kdo kromě vás prožívá radost z vašich dosud dosažených úspěchů?
Radost z mých výkonů vždycky prožívá celá rodina, ale hlavně moje dvouletá neteř.

Hlavní bylo, že jsme plnili pokyny trenérů a do zápasů šli na maximum.
Jan Krupička o týmovém úspěchu

Od koho přichází nejvíce kritiky? Dokážete ji přijmout?
Abych řekl pravdu, z rodiny mě nikdo moc nekritizuje. Jen táta my občas dává nějaké rady.

Sezona vám již skončila, završili jste ji ziskem zlatých medailí. Nejenom celý tým, ale i vy osobně jste měl velkou radost. Nemám pravdu?
Samozřejmě máte, je to skvělý pocit, nezapomenutelný zážitek. Dlouho na to budu vzpomínat.

Na finálovém turnaji v Hradci Králové jste vedl svůj tým jako kapitán a dovedl jste ho až na vrchol. Měli k vám ostatní kluci v kabině určitý respekt?
No, musím přiznat, že respekt jsem moc neměl. Spíše vůbec žádný. (smích!)

Na co jste během turnaje kladli největší důraz? Co podle vás stálo za zlatým úspěchem?
Hlavní bylo, že jsme se celý tým drželi rad trenérů a do zápasů jsme šli na sto deset procent.

Na turnaji jste byl oceněn jako nejužitečnější hráč osmé třídy, jaký to byl pro vás pocit?
Pocit to byl určitě výborný. Důležité bylo, že jsme turnaj vyhráli a stali jsme se mistry. (usmívá se)

Jak byste charakterizoval tým během celého ročníku?
Podle mého názoru jsme už několik let dobrá parta a ani tuto sezonu se nic nezměnilo.

Váš trenér je bývalý obránce pan Jiří Kročák. Předává vám cenné hráčské zkušenosti?
Moc nám pomáhá a je to vidět. Vždy nás dokáže nahecovat.

Sezonu jste si ještě prodloužil Memoriálem Jiřího Baráka. Byl jste překvapen, že jste byl nominován?
Ani mě to moc nepřekvapilo. Trenér nám říkal, kdo kdy bude ještě hrát. Byl jsem potěšen.

14
Tolik kanadských bodů nastřádal útočník Jan Krupička na finálovém turnaji v Hradci Králové, kde osmá třída Sparty slavila celkové prvenství v soutěži.

Můžete fanouškům prozradit, jak nejraději trávíte svůj volný čas? Máte nějaké oblíbené koníčky kromě hokeje?
Rád trávím čas s kamarády a se svou rodinou. Nesmí chybět ani počítačové hry! (směje se)

Pokud vám čas během sezony dovolí, jdete se podívat na zápasy A-týmu?
Rád se podívám, sledovat taktiku vyspělejších hráčů mě může posunout dále. Na zápasy chodím celkem často.

Máte nějaký vzor mezi hráči v áčku?
Asi jako každý hráč mám. U mě to jsou Lukáš Pech a Petr Kumstát, které obdivuji.

Blíží se školní prázdniny, máte už nyní nějaký vyhrazený program, který chcete uskutečnit?
O prázdninách budu zřejmě na chalupě v klidu odpočívat a nabírat nové síly na nadcházející sezonu.