2. 11. 2014 Jiří Liebreich

Lituji, že jsme zklamali tolik lidí, mrzí Staňu

Po dvou pražských derby je stav mezi Spartou a Slavií nerozhodný - 1:1. To druhé, holešovické, ovládli sešívaní, rozhodl o tom gól z poslední minuty. "Na 90 procent jsem tušil, že to byl gól," svěřil se brankář RASTISLAV STAŇA. Pro toho byl druhý souboj pražských rivalů v této sezoně vůbec prvním v kariéře, zažil už ale například moskevské derby mezi CSKA a Spartakem.

Slavia zvítězila s hodně destruktivním stylem hokeje, co bylo špatně?
Už to tak bývá. Ve druhé třetině jsme měli dostatek šancí na to, abychom to byli my, kdo by získal vedení v zápase. Především v druhé třetině jsme byli výrazně lepší. V té třetí už to byl spíše takový hurá hokej, puky se nám neodrážely. Nakonec se jeden odrazil do naší brány. Bez gólu se vyhrát nedá.

Rastislav Staňa

Byl to pro vás hodně náročný zápas? Soupeř vás příliš nerozhýbal…
Myslím si, že Dominik Furch měl o něco více práce. V první třetině jsem něco chytil, tak jsem se cítil dobře. Ve druhé toho bylo fakt málo, snad jedna střela? Hrozili spíš z brejků. Musel jsem se držet koncentrovaný. I tak jsem se ale cítil dobře.

Jaké jsou pocity po vašem vůbec prvním pražském derby?
Zatím jsem moc zápasů neodchytal, tak jsem rád, že mi to vyšlo aspoň na tento zápas se Slavií. Ještě víc mě to nakoplo. Atmosféra byla super, kdybychom dali nějaké góly, mohlo to být ještě lepší. Diváci přišli ve velkém počtu, bohužel jsme se jim za to neodvděčili. To je zklamání.

Čekali jste, že bude soupeř hrát tímto stylem?
Měli problémy se sestavou, hráči se tam točili. Věděli jsme, že budou hrát bojovný hokej a hodně bránit. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme dominovali. Toho gólu je škoda.

Doufal jste, že gól nebude uznán, nebo jste měl jasno?
Poplácal jsem tyčku pro štěstí, věděl jsem ale, že to břevno nebylo. Na 90 % jsem tušil, že to byl gól. Trenér mi řekl, že hned jak poznám, že to bude možné, tak ať vybruslím na střídačku.

Jak se v takovém zápase udržuje koncentrace?
Je třeba myslet pozitivně. Tělo se cítilo dobře, ačkoliv jsem mnoho zákroků neměl. Držet mužstvo bez inkasovaného gólu do poslední minuty, to je dobré, nakonec to ale bohužel k ničemu nebylo.

Máte za sebou bohatou kariéru, které derby z těch předchozích se vám nejvíce vrylo do paměti?
V Moskvě – CSKA proti Spartaku. Když se hrálo na ledě Spartaku, tak byla atmosféra skvělá. Je tam malý stadion a chodilo hodně lidí. Občas to byla celkem divočina.

Byl vůbec zákrok, který by se dal označit za nejtěžší?
V první třetině Bednář nahodil puk před bránu, odrazilo se to někomu přímo na hůl. Naštěstí jsem včas vytrčil beton. To pro mě bylo dobré, včas jsem se chytil.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!