22. 5. 2024 Daniel Ryl

Los Ligy mistrů: na koho můžeme narazit?

Mistrovství světa jde do cílové rovinky, ale ještě před vypuknutím vyřazovací části nás ve středu 22. května od 17:00 hodin čeká v dějišti šampionátu los jubilejního 10. ročníku Ligy mistrů! Náš tým se do ní vrací po roční odmlce, proto si ji poprvé zahraje v novém formátu. Celkem šest soupeřů, proti kterým odehrajeme tři domácí a tři venkovní zápasy, nám bude nalosováno v přímém přenosu na YouTube kanálu soutěže.

Do Champions Hockey League se vracíme po roční pauze, proto nás poprvé čeká nový formát. Zapomeňte na tradiční čtyřčlenné skupiny pro 32 mužstev, kde jsme hráli proti třem soupeřům doma a venku. Od předešlé sezony klesl počet účastníků 24 klubů, které hrají o postup do playoff v jedné tabulce.

Všichni účastníci jsou rozděleni do čtyř výkonnostních košů po šesti mužstvech. Los následně přisoudí každému týmu dva soupeře z ostatních košů, celkem tedy šest. Každý tým tak čekají tři domácí a tři venkovní zápasy s různými soupeři.

"Jsem rád, že Ligu mistrů budeme hrát. Člověk takové zápasy uvítá. Srovnání s nejlepšími týmy v Evropě je neskutečné. Je navíc dobré, že před sezonou i v jejím průběhu něco takového je. Před sezonou je to skvělá příprava, v sezoně skvělé zápasy. Sice jich bude víc, ale čím víc hrajeme, tím líp," pochvaloval si v prvním sparťanském rozhovoru útočník Tomáš Hyka, který nový formát soutěže zažil v předešlém ročníku v dresu Pardubic.


Ve třetím koši nám hrozí známí soupeři

Při středečním losu budeme na konci třetího výkonnostního koše. S jistotou tak v základní skupině nenarazíme na Klagenfurt, Växjö, Lausanne, Straubing ani Lahti. Utkat se nemůžeme ani s Třincem a Pardubicemi, dalšími českými zástupci v prvních dvou koších.

V koši A známe téměř všechny účastníky. Historickou zkušenost máme s obhájcem trofeje z Ženevy, Skellefteou, Curychem i Eisbären. Ve vybrané skupince starých známých není jen finská Tappara.

V koši B číhají pro změnu Salzburg, Färjestad, Fribourg, Bremerhaven a pro změnu druhý celek z Tampere - Ilves. V koši D jsou netradiční destinace jako maďarský Fehérvár, britský Sheffield, francouzský Rouen, norský Storhamar, dánské Sönderjyske a polská Osvětim.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší