15. 12. 2014 Robin Mana

Lukáš: Čekal jsem kličku do bekhendu

Musely to být smíšené pocity. Gólman JAN LUKÁŠ si v utkání s Karlovými Vary odbyl svoji extraligovou premiéru v dresu Sparty, když do třetí třetiny vystřídal spoluhráče Filipa Novotného. Dokonce vychytal trestné střílení soupeře, nakonec však přece jen inkasoval a druhé porážce Sparty na ledě Západočechů nezabránil.

Honzo, máte za sebou extraligovou premiéru v dresu Sparty. Co vám říkal trenér, když vás na třetí třetinu poslal do hry?
Hlavní záměr byl pochopitelně otočit výsledek a neinkasovat. To se bohužel nepodařilo. Jinak jsem žádné speciální pokyny nedostal.

Byl jste hodně překvapený, že jdete do hry?
Ani ne. Od toho tady jsem. Když už jsem dostal tu příležitost, snažil jsem se týmu co nejvíc pomoct.

Jan Lukáš

Co se tam stalo při tom gólu Karlových Varů, který rozhodčí nejprve uznal a pak jej po chvíli odvolal? Hodně jste se tam rozčiloval…
Tak Vojta Tomeček tam šel zpoza branky, já už jsem ten puk držel a on mě dohrál poprvé, podruhé a pak ještě potřetí, až mě zatlačil plnou silou za brankovou čáru. Přitom už jsem tu situaci měl dávno pod kontrolou. Z tohoto pohledu bylo dobře, že rozhodčí tu branku neuznal. Bohužel nám to v dalším průběhu nijak nepomohlo.

A jak se seběhla ta situace při již regulérní, páté brance domácích?
Jejich hráč tam byl v plné rychlosti a já jsem možná nechal až příliš odkrytou pravou stranu. Čekal jsem, že zakončí spíš do bekhendu, úplně přesně jsem totiž nevěděl, jak rychlý je náš obránce. Snažil jsem se ještě nějak sáhnout po puku, ale nevyšlo to. Mrzí mě, že jsem to nechytil.

Vy máte už zkušenosti z první ligy, je tempo hokeje v nejvyšší soutěži hodně jiné?
Je pravda, že to trochu je znát, jsou tu zkušenější hráči. Ale já už mám něco odchytáno v té první lize, mám i zkušenost z baráže a i tam se hraje dobrý hokej. Řekl bych, že třeba momentálně poslední trápící se Slavie, by teď měla s nejlepšími týmy z první ligy problém. Ta kvalita tam určitě je.

Bavíte se třeba se spoluhráči o novém stylu posuzování zákroků? Jak je pro ně složité se v rozeběhnuté soutěži vyrovnat s přísnějším metrem rozhodčích?
Je to hodně zvláštní. Samozřejmě rozhodčí si za svými rozhodnutími musí stát. Jsme lidi a všichni chybujeme, ale podle mě to mělo být dané předem. Přísnější pískání může hře i pomoci. Je jasné, že se hledají nějaká řešení, ale nevím no…Takhle uprostřed soutěže…

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Musíme se rapidně zlepšit

SPA - LIT 2:3sn - Po nájezdech bereme bod

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?